Sport.pl

Leicester zmieni nazwę stadionu, by uczcić pamięć zmarłego właściciela? Kibice złożyli petycję

Stadion Leicester City FC niebawem może mieć nową nazwę. King Power Stadium może się bowiem zmienić w Khun Vichai Stadium. Wszystko po to, by uczcić pamięć właściciela, który w sobotę zginął w katastrofie śmigłowca.

Petycję o zmianę nazwy klubu złożyli fani Leicester, rejestrując ją na portalu change.org. W tej chwili podpisało ją niemal 2000 angielskich fanów. Ich pomysł pozytywnie odebrały osoby wchodzące w skład zarządu mistrzów Anglii z sezonu 2015/16, w tym syn zmarłego Vichaia Srivaddhanaprabha, Aiyawatt, który ma przejąć kierowanie klubem i rolę prezesa Lisów.

>> Aiyawatt Srivaddhanaprabha zostanie prezesem Leicester. Zastąpi ojca, który zginął w katastrofie śmigłowca. Kim jest "Top"?

Według informacji podawanych przez "The Sun" syn tragicznie zmarłego miliardera niebawem ma się spotkać z Susan Whelan, pełniącą funkcję dyrektora generalnego Leicester, w celu ustalenia szczegółów dotyczących objęcia roli prezesa, a także ewentualnej zmiany nazwy stadionu.

>> Zwierzę pojawiło się pod stadionem klubu. 'Vichai zawsze będzie z nami w takiej czy innej formie'

Na temat zmiany nazwy wypowiedział się także przedstawiciel firmy King Power, której Vichai Srivaddhanaprabha był właścicielem. - Wiemy, że powstała petycja kibiców. Rozmawiamy o wszystkich możliwościach. Wszystko ustalamy też z rodziną zmarłego, ale teraz najważniejsze jest to, by dać jej czas na żałobę. W odpowiednim czasie podamy wszelkie szczegóły dalszych działań - powiedział jeden z pracowników firmy, cytowany przez "The Sun".

>> Katastrofa śmigłowca w Leicester. Odzyskano rejestratory głosu i lotu

Leicester ma wybudować także nowy ośrodek treningowy. Centrum obiektów, które będzie kosztować 78 mln funtów, będzie nazwane imieniem zmarłego właściciela klubu.

Więcej o:
Komentarze (7)
Leicester zmieni nazwę stadionu, by uczcić pamięć zmarłego właściciela? Kibice złożyli petycję
Zaloguj się
 • lizzy35

  Oceniono 2 razy 2

  Akurat to nie będzie problem dotychczasowa nazwa King Power Stadium to nazwa wzięta od nazwy firmy tragicznie zmarłego właściciela

 • miszka_szyfman

  Oceniono 1 raz 1

  Może po prostu Srivaddhanaprabh Stadium ?

 • poison884

  Oceniono 1 raz 1

  Już widzę jak kibice Cracovi chcą zmiany nazwy stadionu na im. Filipiaka

 • evergreen111

  0

  Dobrze chociaż, że nie Srivaddhanaprabha Stadium :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX