Premier League. Remis w meczu Chelsea z Liverpoolem

Chelsea zremisowała z Liverpoolem 1:1 w meczu siódmej kolejki angielskiej Premier League.

Była 25. minuta spotkania, kiedy doskonałym podaniem do Edena Hazarda popisał się Mateo Kovacić. Belg otrzymał piłkę na lewym skrzydle, odważnie ruszył w pole karne Alissona Beckera i mocnym strzałem w dalszy róg dał Chelsea prowadzenie.

Chwilę później do wyrównania mógł doprowadzić Mohamed Salah. Mógł, ale po ograniu obrońców gospodarzy i minięciu Kepy Arrizabalagi oddał strzał, który z linii bramkowej wybił Antonio Rudiger.

Drugą połowę lepiej zaczął Liverpool, który przeważał, ale nie stwarzał zagrożenia pod bramką Kepy. Okazję do strzelenia gola miała za to Chelsea, kiedy po wyprowadzeniu szybkiego kontrataku sam na sam z Alissonem znalazł się Hazard. Belg uderzył jednak wprost w nogi brazylijskiego bramkarza.

W 89. minucie do wyrównania doprowadził Daniel Sturridge, który na boisku pojawił się trzy minuty wcześniej. Anglik popisał się kapitalnym uderzeniem w okienko bramki Kepy.

Po siedmiu kolejkach w lidze prowadzi Manchester City, który ma tyle samo punktów (19) co Liverpool. Trzecia jest Chelsea, która zgromadziła 17 "oczek."