Igrzyska Azjatyckie. Korea wygrywa w finale! Son uniknie pełnej służby wojskowej

Po dogrywce Korea Południowa wygrała z Japonią 2:1 w finale Igrzysk Azjatyckich. Oznacza to, że piłkarze tej reprezentacji unikną pełnej służby wojskowej i zostanie ona skrócona do miesiąca.

Heung-Min Son, piłkarz Tottenhamu jechał na Igrzyska Azjatyckie ratować swoją karierę. Jedynie zdobycie złota na tym turnieju uratowałoby jego karierę i uchroniłoby od obycia obowiązkowej służby wojskowej w pełnym wymiarze czasowym. Wszyscy mężczyźni są zobowiązani od odbycia takiej służby (trwającej 21 miesięcy) przed ukończeniem 28. roku życia.

Na szczęście w dramatycznych okolicznościach, ale udało się Koreańczykom obronić tytuł i wygrać ten turniej. Son wraz z kolegami wygrał 2:1 z Japończykami, mimo, że w 90 minucie było 0:0. Wszystkie bramki padły w dogrywce. Najpierw golkipera rywali pokonał Woo Lee Seung, a następnie Chan Hwang Hee. Obydwa trafienia padły po asystach piłkarza Tottenhamu. Japończycy odpowiedzieli jedynie trafieniem Ayase Uedy i to Korea cieszyła się z końcowego triumfu.

Ten wynik oznacza, że piłkarze tej reprezentacji nie musza odbywać pełnej służby wojskowej. Zostaną oni jedynie przeszkoleni z podstawowego zakresu i zostaną przeniesieni do rezerwy. Takie szkolenie trwa około miesiąca i można je odbyć w trakcie przerwy międzysezonowej, niewiele tracąc z okresu przygotowawczego.

W sobotni poranek (polskiego czasu) był szczęśliwy także dla Macieja Skorży. Przed meczem finałowym odbyło się spotkanie o 3. miejsce, w którym reprezentacja Zjednoczonych Emiratów Arabskich U-23 trenowana przez Skorżę wygrała spotkanie o brązowy medal z Wietnamem. Rywalizacja rozstrzygnęła się po konkursie rzutów karnych