Premier League. Leicester walczy這, ale nie wygra這. Manchester United zgarnia komplet punkt闚

Manchester United pokona Leicester City 2:1. Bramki w meczu zdobywali w 3. minucie z rzutu karnego Paul Pogba, oraz w 83. minucie Luke Shaw. Honorowe trafienie dla "Lis闚" zdoby Jamie Vardy

Mecz bardzo szybko rozpocz掖 si, bowiem ju w 2. minucie mieli鄉y rzut karny dla Manchesteru United. Pi趾 r瘯 zagra w polu karnym Amartey, a s璠zia Andre Marriner nie mia 瘸dnych w徠pliwo軼i i wskaza na punkt oddalony o 11 metr闚. Po tej bramce gospodarze przede wszystkim skupili si na niestraceniu bramki. Du穎 cz窷ciej przy pi販e utrzymywali si zawodnicy Leicester i mieli kilka dogodnych sytuacji. Dobre zawody rozgrywali nowi Ricardo Pereira oraz Maddison, kt鏎zy byli aktywni w pierwszej cz窷ci gry. Dobrze zaprezentowa si tak瞠 lewy obro鎍a Chilwell. Kilka razy wspom鏬 koleg闚 z ofensywnych formacji swoimi rajdami z lewej strony boiska. Iheanacho mia 2-3 bardzo dogodne okazje do wpisania si na list strzelc闚. W kluczowym momencie zabrak這 troch wi璚ej spokoju i szybko軼i, poniewa albo uderza wprost w de Ge, albo pogubi si z pi趾, przez co obro鎍y  United zd捫yli dobiec do niego i odebra futbol闚k. Do przerwy United wygrywali 1:0

Pocz徠ek drugiej po這wy lepszy w wykonaniu zawodnik闚 Jose Mourinho. Podobnie jak w pierwszej cz窷ci meczu dobrze zacz瘭i gospodarze, ale z ka盥 kolejna minut coraz bardziej spotkanie przenosi這 si do 鈔odkowej cz窷ci boiska. Drugie 45 minut nie dostarczy這 zbyt wielu emocji. United na kwadrans przed ko鎍em mieli bardzo dobr okazj do podwy窺zenia prowadzenia, ale Lukaku b璠帷 w sytuacji sam na sam ze Schmeichelem uderzy w nog bramkarza Leicester i "Czerwone Diab造" mia造 tylko rzut ro積y. Gospodarze dalej pr鏏owali atakowa, co w ko鎍u przynios這 efekt. Pi趾arze Jose Mourinho d逝go rozgrywali pi趾 przed polem karnym rywala.

W ko鎍u Juan Mata wypatrzy na lewym skrzydle Luke Shawa, kt鏎y przyj璚iem pi趾i wymin掖 rywala i uderzy po d逝gim s逝pku, nie daj帷 szans Schmeichelowi na skuteczn obron. Manchester stara si dowie潭 ten wynik do ko鎍a, ale bramk kontaktow w 2 minucie doliczonego czasu gry zdoby Jamie Vardy. Reprezentant Anglii dosta do鈔odkowanie z prawej strony boiska. Centra by豉 jednak za g喚boka i uderzy豉 w s逝pek. To jednak nie zmyli這 Vardy'ego, kt鏎y g這w skierowa pi趾 do siatki.

Leicester pr鏏owa這 jeszcze zdoby bramk wyr闚nuj帷, ale zabrak這 czasu i mecz zako鎍zy si zwyci瘰twem gospodarzy 2:1.

W nast瘼nej kolejce Manchester United zagra na wyje寮zie z Brighton, natomiast Leicester podejmie u siebie beniaminka z Wolverhampton.