Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Jakub Stolarczyk, 17-letni bramkarz Leicester, znalazł się w kadrze na mecz z Manchesterem United!

W piątek startuje nowy sezon Premier League, a rozpocznie się on od meczu Manchesteru United z Leicester. Nieoczekiwanie w drużynie przyjezdnych znalazło się miejsce dla Jakuba Stolarczyka.

Polski ma zaledwie 17-lat i jest zawodnikiem zespołu U-18. Mierzący 194 cm bramkarz ma na swoim koncie 11 spotkań w rozgrywkach Premier League U-18, w których wpuścił 15 bramek i tylko raz zachował czyste konto. Wcześniej grał w drużynie Piast Chęcin, która występuje w A klasie.

Stolarczyk nie ma szans na grę w piątkowym meczu z United, ale sam fakt, że znajdzie się w kadrze meczowej to wielkie wyróżnienie. Podstawowym bramkarzem Lisów jest Kasper Schmeichel, a jego zmiennikami są: Danny Ward oraz Eldin Jakupovic.

Ostatnio w Anglii coraz większa furorę robią: 18-letni Marcin Bułka z Chelsea oraz rok starszy Kamil Grabara z Liverpoolu. A to inni zawodnicy, których warto śledzić w najbliższym czasie:

Początek meczu Manchester United - Leicester o 21:00 w piątek.
***
Nowy sezon w Sport.pl. Premier League. Marcin Bułka, 18-latek z Chelsea: Nie chcę być trzecim bramkarzem, chcę grać [ROZMOWA]

Nowy sezon w Sport.pl. Premier League. Manchester United i klątwa trzeciego sezonu Jose Mourinho

Więcej o: