Chelsea z Pucharem Anglii!

Chelsea FC wygrała w finale Pucharu Anglii na Wembley 1:0 z Manchesterem United. Bramkę na wagę pucharu zdobył w 22. minucie Eden Hazard strzałem z rzutu karnego.

"The Blues" od początku przyjęli taktykę obronną. Zawodnicy Antonio Conte cofnęli się do defensywy, starając się nadziać rywali na kontratak. "Czerwone Diabły" nie lubią grać w ataku pozycyjnym, co rywale starali się wykorzystać.

Efekt tego przyszedł w 22. minucie, kiedy z kolejnym kontratakiem wyszli zawodnicy Chelsea. W pojedynku biegowym zmierzyli się Eden Hazard oraz Phil Jones. Belg minął angielskiego obrońcę, który przy okazji faulował w polu karnym zawodnika londyńczyków i sędzia Michael Oliver nie wahał się wskazując na wapno. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł sam poszkodowany i pokonał Davida De Geę.

Zawodnicy Jose Mourinho próbowali w kolejnych minutach odwrócić losy spotkania, ale nie znaleźli sposobu na pokonanie Thibault Courtoisa i puchar trafił do zawodników Chelsea.

Dla Antonio Conte jest to piąty kolejny sezon, w którym wygrywa jakieś trofeum.

Chelsea 1:0 Manchester United

22' Eden Hazard 1:0

Chelsea: Courtois – Azpilicueta, Cahill (C), Rudiger – Moses, Kante, Fabregas, Bakayoko, Alonso – Hazard (90+1. Willian), Giroud (89. Morata)

Manchester United: de Gea – Valencia (C), Jones (87. Mata), Smalling, Young – Herrera, Matić, Pogba – Lingard (74. Martial), Rashford (74. Lukaku), Sanchez