2
1
3
Tottenham
Bramki: Eriksen (42.) Kartki: Lloris, Davies, Dembele - żółta Skład: Lloris - Trippier, Sanchez, Vertonghen, Davies - Dier, Dembele (73. Lucas) - Eriksen, Alli (84. Sissoko), Lamela (64. Son) - Kane
Bramki: Gabriel Jesus (22.), Guendogan (25. - karny), Sterling (72.) Kartki: De Bruyne, Kompany, Delph - żółta Skład: Ederson - Walker, Kompany, Laporte, Delph - De Bruyne (89. Toure), Guendogan, D.Silva - Sterling, Gabriel Jesus (76. B.Silva), Sane (64. Otamendi)

Mecz rozgrywany na Wembley znacznie lepiej zaczął się dla gości, którzy już po 25 minutach prowadzili dwoma golami. W 22. minucie Hugo Llorisa pokonał Gabriel Jesus, który wykorzystał zagranie Vincenta Kompany'ego. Trzy minuty później było 2:0, kiedy rzut karny skutecznie wykonał Ilkay Gundogan.

Nadzieje Tottenhamowi przed przerwą dał Christian Eriksen. W 72. minucie wynik spotkania ustalił jednak Reheem Sterling.

Manchester City z 16-punktową przewagą nad Manchesterem United prowadzi w tabeli Premier League. Jeśli w niedzielę zespół Jose Mourinho przegra u siebie z West Bromwich Albion to drużyna Pepa Guardioli świętować będzie zdobycie mistrzostwa kraju.

Tottenham zajmuje czwarte miejsce w tabeli i do trzeciego Liverpoolu traci trzy punkty, mając jednocześnie jeden mecz zaległy do rozegrania.