Sensacja w Premier League! Swansea lepsza od Arsenalu. Kuriozalny błąd Cecha

Walcząca o utrzymanie Swansea wygrała z walczącym o puchary Arsenalem 3:1. Dzięki temu zwycięstwu zespół Łukasza Fabiańskiego wydostał się ze strefy spadkowej Premier League.

Fenomenalne dośrodkowanie Mesuta Oezila, wykończenie Nacho Monreala i Arsenal prowadził z Swansea 1:0. Łukasz Fabiański nie miał szans przy trafieniu hiszpańskiego obrońcy. Mecz w Walii rozpoczął się zgodnie z planem, ale już minutę po trafieniu Monreala gola dla Swansea strzelił Sam Clucas.

Do przerwy remis, a w drugiej połowie kuriozalny błąd przytrafił się Petrowi Cechowi. Bramkarz Arsenalu nie potrafił wybić piłki z własnego pola karnego i wyłożył ją wprost pod nogi Jordana Ayewa. Swansea prowadziła 2:1.

Londyńczycy ruszyli do ataku, ale indywidualna akcja Ayewa i gol Sama Clucasa zapewnił komplet punktów Swansea.

Drużyna Łukasza Fabiańskiego awansowała na 17. miejsce w tabeli Premier League. Arsenal jest szósty.