Premier League. Kapitalna asysta Grzegorza Krychowiaka!

Wydaje się, że Grzegorz Krychowiak przetrwał najtrudniejszy czas w West Bromwich Albion. W sobotę reprezentant Polski zanotował kapitalną asystę w meczu z Evertonem.

Była 7. minuta spotkania na Goodison Park, gdy Krychowiak popisał się cudownym podaniem zewnętrzną częścią stopy do Jay'a Rodrigueza. Angielski napastnik znalazł się w sytuacji sam na sam z Jordanem Pickfordem i dał WBA prowadzenie w starciu z Evertonem.

Dla Krychowiaka jest to 19. występ w WBA, czwarty z rzędu w podstawowym składzie. Polak rozegrał ostatnio po 90 minut w ligowych starciach z West Hamem (1:2) i Brighton (2:0) oraz 85 minut w Pucharze Anglii z Exeter City (2:0).

To druga asysta Krychowiaka w angielskim klubie. Ostatnią Polak zanotował 30 września w spotkaniu z Watfordem (2:2).

Mecz Evertonu z WBA zakończył się remisem 1:1. Bramkę dla gospodarzy w 70. minucie zdobył Oumar Niasse.