Premier League. Zaskakujący powrót Grzegorza Krychowiaka do składu WBA

Grzegorz Krychowiak

Grzegorz Krychowiak (NICK POTTS/AP)

Grzegorz Krychowiak niespodziewanie wrócił do podstawowego składu West Bromwich Albion. Zespół Polaka przegrał na wyjeździe z West Hamem United 1-2.

Krychowiak ostatnio miewał nawet problemy ze zmieszczeniem się w kadrze meczowej swojego zespołu. Z tego powodu pojawiły się pogłoski mówiące o tym, że przedwcześnie odejdzie z Anglii - jest wypożyczony do WBA do końca sezonu, ale jego zespół chce przeprowadzić kilka transferów. Polak jest najlepiej zarabiającym piłkarzem, więc jego transfer zwolniłby nieco funduszy. PSG nie chce przyjąć Krychowiaka z powrotem, dlatego zawodnikiem reprezentacji Polski interesuje się chociażby hiszpańskie Getafe.

WBA prowadziło po golu Jamesa McCleana w 30. minucie. Jednak w 59. minucie wyrównał Andy Carroll, a rosły napastnik strzelił również drugiego gola - w trzeciej minucie doliczonego czasu gry! WBA nadal zajmuje 19. miejsce w tabeli. Ma 16 pkt, tyle samo co ostatnie Swansea Łukasza Fabiańskiego, które przegrało 0-2 z Tottenhamem. Polak nie miał szans przy golach Fernando Llorente i Dele Allego. Oba zespoły tracą po cztery punkty do bezpiecznej strefy.

Kolejne zwycięstwo odniósł Manchester City, który pokonał Watford 3-1 po golach Raheema Sterlinga, Christiana Kabasele (samobój) i Sergio Aguero. Dla gości trafił Andre Gray. Podopieczni Pepa Guardioli mają 62 pkt - o 15 więcej od Manchesteru United i o 17 więcej od Chelsea (która ma zaległy mecz do rozegrania).

W starciu drużyn z dolnej części tabeli Crystal Palace pokonało na wyjeździe Southampton 2-1. "Święci" prowadzili 1-0 po trafieniu Shane'a Longa, ale o zwycięstwie "Orłów" przesądziły gole Jamesa McArthura i Luki Milivojevicia z drugiej połowy.

Quiz dla długodystansowców. 100 pytań ze sportu, zaproś rodzinę i znajomych do rozwiązywania!
1/100Ile wyścigów Formuły 1 wygrał Robert Kubica?