Premier League. Świetny mecz w Londynie, Manchester United lepszy od Arsenalu

Manchester United pokonał Arsenal 3:1 w meczu 15. kolejki angielskiej Premier League.

To był wczesny nokaut. Już w 4. minucie po podaniu Paula Pogby i strzale Antonio Valencii Manchester United objął prowadzenie. Siedem minut później było już 2:0. Akcję Romelu Lukaku i Anthony'ego Martiala wykończył Jesse Lingard.

Arsenal nie załamał się fatalnym początkiem i ruszył do ataku. Gospodarze przeważali do końca połowy, ale albo brakowało im spokoju, albo doskonale w bramce spisywał się David de Gea. W 49. minucie Hiszpan był już jednak bezradny. Po dośrodkowaniu Alexisa Sancheza, przytomnej asyście Aarona Ramsey'a gola strzelił Alexandre Lacazette.

Kiedy wydawało się, że gospodarze doprowadzą do wyrównania, trzeciego gola strzelili goście. Kapitalną indywidualną akcję Pogby strzałem do pustej bramki wykończył Lingard.

Ostatni kwadrans United grali w osłabieniu. Czerwoną kartką za faul na Hectorze Bellerinie ukarany został Pogba.

Z 35 punktami na koncie Manchester United zajmuje drugie miejsce w tabeli. Arsenal jest piąty z 28 "oczkami". W następnej kolejce drużyna Jose Mourinho zagra w derbach z City (niedziela, 17.30), Arsenal na wyjeździe zmierzy się z Southampton (niedziela, 13).