Premier League. Kapitalna interwencja Łukasza Fabiańskiego z Newcastle, ale Swansea przegrało

Łukasz Fabiański popisał się fantastyczną interwencję w trakcie meczu Swansea - Newcastle, choć nie uchronił "Łabędzi" od porażki 0-1.

Reprezentant Polski zabłysnął w 34. minucie. Joselu uderzył piłkę głową, ale jak napisał "The Telegraph" "Fabiański obronił to wyśmienicie. Świetna interwencja, Newcastle prawie prowadziło". Za to BBC napisało o "znakomitej obronie jedną ręką. To było niebywałe. Joselu musiał być pewny, że strzeli gola".

Fabiański został w końcu pokonany w 77. minucie po uderzeniu głową kapitana "Srok" Jamaala Lascellesa. Swansea po czterech kolejkach zajmuj 15. miejsce z 4 pkt. Newcastle dzięki zwycięstwu awansowało na 10. miejsce, ma 6 pkt.

We wcześniejszym niedzielnym meczu Burnley skromnie pokonało Crystal Palace po golu Chrisa Wooda na początku spotkania.