Premier League. Szokująca porażka mistrza Anglii. Cały mecz Fabiańskiego, Boruc i Bednarek na ławce

Chelsea przegrała z Burnley 2:3 w pierwszej kolejce Premier League. Całe mecze swoich zespołów na ławce rezerwowych przesiedzieli Artur Boruc i Jan Bednarek, a 90 minut rozegrał Łukasz Fabiański.

Inauguracja sezonu dla mistrza Anglii rozpoczęła się fatalnie. Osłabiona brakiem Victora Mosesa, Pedro, Edena Hazarda i Tiemoue Bakayoko Chelsea już od 14. minuty grała w dziesiątkę po tym, jak czerwoną kartkę zobaczył Gary Cahill. Gole dla Burnley strzelili przed przerwą Sam Vokes (dwie) i Stephen Ward. W drugiej połowie bramki dla londyńczyków zdobyli Alvaro Morata i David Luiz. Gospodarze mecz kończyli w dziewiątkę. W 81. minucie czerwoną kartkę (za dwie żółte) zobaczył Cesc Fabregas.

Równie interesująco, jak w piątek na Emirates Stadium, gdzie Arsenal pokonał 4:3 Leicester, w sobotę było na Vicarage Road, gdzie Watford zremisował 3:3 z Liverpoolem. Wyrównującego gola dla gospodarzy, w doliczonym czasie gry, strzelił Miguel Britos, wcześniej do siatki trafiali Stefano Okaka oraz Abdoulaye Doucoure. Dla Liverpoolu bramki zdobyli Sadio Mane, Roberto Firmino i Mohamed Salah.

Całe mecze Bournemouth i Southampton na ławce rezerwowych przesiedzieli Polacy - Artur Boruc oraz Jan Bednarek. Pierwsi przegrali 0:1 z West Bromwich Albion. Drudzy bezbramkowo zremisowali ze Swansea. W zespole „Łabędzi” cały mecz rozegrał Łukasz Fabiański.

W pierwszym meczu ligowym po powrocie do klubu, gola dla Evertonu strzelił zaś Wayne Rooney. „The Toffees” pokonali 1:0 Stoke.