Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłka nożna. Adam Johnson dostał ofertę od więziennego gangu: ochrona za przejście na islam

Adam Johnson, były reprezentant Anglii, który odsiaduje karę sześciu lat więzienia za molestowanie nastolatki, dostał ofertę od muzułmańskiego gangu działającego na terenie zakładu. Piłkarz ma dostać ochronę, jeśli zdecyduje się przejść na islam

Johnson to 30-latek, który pięć lat temu świętował mistrzostwo Anglii jako piłkarz Manchesteru City. Rok wcześniej wywalczył z „Obywatelami” Puchar Anglii. Po tych sukcesach za 14,5 mln euro kupił go Sunderland. A półtora roku temu klub wypowiedział piłkarzowi kontrakt ze skutkiem natychmiastowym. Stało się tak, gdy Johnson przyznał się do czynności seksualnej z 15-latką.

Na Wyspach Brytyjskich długo komentowano skandal z udziałem 12-krotnego reprezentacja Anglii. Johnson przyznał, że namówił nastolatkę, by się spotkali, a gdy już znalazła się w jego samochodzie, pocałował ją. Inne zarzuty odrzucił. Opinii piłkarza z pewnością zaszkodził fakt, że śledczy znaleźli w jego domu lekarstwa na choroby przenoszone drogą płciową oraz zwierzęcą pornografię na dysku jego komputera. Gwałtu Johnsonowi nie udowodniono, ale i tak skazano go surowo. - Sława, pozycja czy status nie dają prawa do tego, by robić to, na co ma się ochotę. Dziewczyna powinna czuć się bezpiecznie, a została wykorzystana przez osobę publiczną, którą podziwiała - uzasadniał wyrok sędzia.

Brytyjskie tabloidy co jakiś czas informują o trudnej sytuacji Johnsona w więzieniu. Podobno znanym piłkarzem interesują się najgorsi przestępcy osadzeni w zakładzie w Moorland, gdzie w sumie przebywa tysiąc więźniów, z czego 35 proc. stanowią przestępcy seksualni. Na początku bieżącego roku Johnson został przeniesiony do jednoosobowej celi, by nie narażać go na atak ze strony współosadzonych. Podobno jeden z nich przekazał mu, że skończy z poderżniętym gardłem. „Powiedział swojej rodzinie, że bardzo się boi i chce trafić do innego więzienia. Złożył nawet o to wniosek” - mówił informator „The Sun”.

Sytuacja Johnsona miała stać się wyjątkowo trudna po jego komentarzach dotyczących dziewczyny, którą molestował. „Zgwałciłbym ją, gdybym wiedział, że dostanę sześć lat. A ja nie zdążyłem nawet wyciągnąć interesu ze spodni” - powiedział piłkarz jednemu z współosadzonych, który nagrał to telefonem komórkowym.

„Daily Star” pisze, że władze zakładu karnego w Moorland wszczęły dochodzenie w sprawie nagrania, ale celem jest tu raczej odebranie telefonów więźniom i ukaranie ich za złamanie regulaminu niż dalsze kroki w celu zapewnienia bezpieczeństwa Johnsonowi. Z informacji gazety wynika, że piłkarz przestał wierzyć w szybkie przeniesienie do innego więzienia. Dlatego Johnson rozważa ofertę, jaką złożył mu muzułmański gang. Anglik ma dostać ochronę, ale tylko pod warunkiem, że przejdzie na islam. „Daily Star” pisze, że piłkarz był już widziany na modlitwie.

Pep Guardiola komentuje rekordowe transfery Manchesteru City

Więcej o:
Komentarze (74)
Piłka nożna. Adam Johnson dostał ofertę od więziennego gangu: ochrona za przejście na islam
Zaloguj się
 • agentwrogiegoukladu

  Oceniono 23 razy 15

  Jak widać, dla Mahometa islamista, który gwałci nieletnie to dobry islamista.

 • cometto-pl

  Oceniono 20 razy 14

  Gdyby przeszedł na islam przed tym "gwałtem", to już by dawno do domu wrócił.

 • white_lake

  Oceniono 13 razy 9

  cóż, skoro aparat sprawiedliwości i więziennictwo nie potrafi nawet zapewnić bezpieczeństwa więźniowi, a potrafią to zrobić niepiśmienni czciciele Allacha spod celi, to bardzo źle świadczy o tych instytucjach i o sytuacji w kraju, powiedziałabym, że to wręcz alarmujący sygnał...
  w krajach Zachodu niedługo tak będzie ze wszystkim: masz problemy? przejdź na islam, a twoje problemy się skończą,
  jesteś kobietą - załóż burkę, a będziesz bezpieczna
  przeraża mnie ten rozwój

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 12 razy 8

  Tommy Robinson mówi o tym od kilku lat, że całe więzienia się pełne islamskiego śmiecia. On stracił zęby, bo nie przeszedł na Islam. Jednak "tęczowe" neo-marksistowskie śmiecie nawet nadal opowiadają swoje bajeczki o religii pokoju.

 • lorca_mallorca

  Oceniono 13 razy 7

  To wiele mówi o tym, co Islam znaczy dla muzułmańskich przestępców.

 • kwiatpatologii

  Oceniono 18 razy 6

  Cóż za niedopatrzenie czerskiej Policji Myśli.

  Pod Irakijczykiem w niemieckiej dyskotece zamknięte.
  Podobnież pod udaremnionym zamachem w Australii.

  A tutaj komentarze są otwarte?
  Przecato artykuł o Religii Pokoju™

 • smiki48

  Oceniono 7 razy 5

  widać, że państwo brytyjskie jest ju z w ruinie, skoro w miejscu specjalnie strzeżonym nie jest w stanie zapewnić bezpieczenstwa swoim obywatelom, a daje ją ochrona gangu muzułmańskiego. Niedługo inne tereny tego kraju będą "chronione" wyłącznie przez islamistów.

 • drozd215a

  Oceniono 11 razy 5

  A Dorota Stalińska mówi że 15 latki to same się facetom narzucają i dlatego Polański jest niewinny.
  Swoją drogą, rodzice tej panny też powinni dostać po 6 lat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX