Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Sunderland zarobił więcej niż europejskie potęgi

W sezonie 2016/17 Sunderland zajął w Premier League ostatnie, 20. miejsce. Zarobi jednak więcej niż mistrzowie najsilniejszych lig w Europie.

Za zajęcie ostatniego miejsca w Premier League Sunderland otrzyma prawie 93,5 miliona funtów. Składa się na to kilka czynników: pozycja w tabeli (za ostatnie miejsce klub otrzymuje 1941609 funtów, za pierwsze dwudziestokrotność tej kwoty), wpływy za transmisje TV w Wielkiej Brytanii (co najmniej 12 mln funtów), a także wynagrodzenia za prawa telewizyjne w kraju i zagranicą (dla wszystkich klubów takie same).

Chelsea, która wygrała Premier League dostanie ponad 150 mln funtów. Sunderland zyska prawie 60 milionów mniej, ale i tak więcej niż Bayern, Juventus czy Monaco za mistrzostwo w swoich ligach.

Więcej o:
Komentarze (11)
Sunderland zarobił więcej niż europejskie potęgi
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 3 razy 3

  No cóż, widocznie ich stać na taki gest

 • yasny

  Oceniono 2 razy 2

  Bardziej wynika to z popularności Premier League. Pieniądze z transmisji dzielone są po równo - wychodzi po niecałe 75mln na zespół.
  Wątpię, żeby Sunderland zarobił tyle forsy, gdyby kluby otrzymywały ją proporcjonalnie do zainteresowania / oglądalności ich meczów.
  Tak czy inaczej kasa robi wrażenie.

 • Andrzej Duxa

  Oceniono 1 raz 1

  takie prawa biznesu - dowodzi to tylko obecnej slabosci ekonomicznej ligii wloskiej czy niemieckiej; dla porownania kasa szeroka struga w latach 80-90 plynela do serie A, ale byly to piniadze mafii...

 • 0

  Nic dziwnego że kadra dostaje baty na każdej międzynarodowej imprezie,kopacze są rozpuszczeni i efekty są na boisku.

 • d1r3ct

  Oceniono 2 razy 0

  Nie pisaliście, że kontrakt dla ligi był rekordowy, ale spada chyba zainteresowanie kibiców ? Poza tym dobrze, że nie ma wielkiej przepaści i nawet klub, który spada dostaje swoje. Hegemonia RM i Barcelony robiła się nudna w lidze, a trzecia Valencia, dzisiaj Atlético. Za to w lidze angielskiej nawet kiedy triumfy święcił Manchester United to wśród pierwszej trójki były kluby jak Blackburn. Newcastle, Leeds, a dzisiaj nawet Liverpool czy MU nie mogą być pewne miejsca w LM.
  Do pełnego obrazu brakuje informacji ile dostają klub np. we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji za - miejsce w lidze, za transmisje itd. Bo łącznie suma dla mistrza z ww lig też pewnie jest pokaźna.Do tego trzeba jeszcze dodać np. system podatkowy, co ma wpływ na kontrakty piłkarzy i to ile trzeba im płacić.

 • 6nine9

  Oceniono 4 razy 0

  Poczekajcie, spokojnie..... Po 20 latach Planu Morawieckiego, Arka Gdynia za spadek z ekstraklasy dostanie miliard Euro.

 • rumun106

  Oceniono 5 razy -1

  Poczekajmy jeszcze 3-4 lata i ta hegemonia się skończy Angielskich klubów...
  Lata 90 to Włochy( najlepsze kluby-piłkarze-zarobki-zainteresowanie-sukcesy)
  Lata 2000 to Hiszpańskie...po 2010 Angielskie i Hiszpańskie...
  Każda Liga ma swoje zloty i upadki, jak to teraz jest w ,,biednej " seria A która nie jest w stanie konkurować z angielskimi klubami które dostają miliony z praw TV...
  Boisko wszystko weryfikuje, widać jak w ostatnich latach angielskie kluby radzą sobie w LM...idzie ku dołowi...
  Piłkarze wybierają anglię bo tam się płaci niemal najlepiej....ale to wszystko jest do czasu !

 • dddupa

  Oceniono 2 razy -2

  Co ciekawe, to pompowanie kasy działa odwrotnie proporcjonalnie do jakości piłkarskiej drużyn, które są bite niemiłosiernie w Europie praktycznie przez wszystkich, że o reprezentacji nawet nie wspomnę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX