Bramkarz Legii wskazał największy pozytyw po wygranej w PP. "Każdy tego pragnie"

- Piękny obiekt, fantastyczna atmosfera, emocje. Naprawdę tęsknię za takimi meczami. Chciałbym, żeby było ich więcej w ekstraklasie - powiedział bramkarz Legii Radosław Cierzniak o środowym spotkaniu z Widzewem Łódź (3:2) w 1/16 Pucharu Polski.

Bez goli w pierwszej połowie, ale aż pięć w drugiej. I wielkie emocje do samego końca. W środę Legia Warszawa wygrała 3:2 z Widzewem w Łodzi i to ona zagra w 1/8 Pucharu Polski. - Piękny obiekt, fantastyczna atmosfera, emocje. Naprawdę tęsknię za takimi meczami. Chciałbym, żeby było ich więcej w ekstraklasie - nie ukrywał Radosław Cierzniak, który w środę zastąpił w bramce Legii Radosława Majeckiego.

Cierzniak: To dla nas dobra lekcja

Zmiana była zaplanowana i znana, bo Vuković o tym, że zagra Cierzniak, mówił już na przedmeczowej konferencji. No i jedyna, bo w porównaniu do niedzielnego meczu z Wisłą Kraków (7:0) trener Legii więcej zmian nie zrobił. - Dzisiaj zagrał silny skład. Nasi kibice oczekują tego, że najlepsi piłkarze będą wybiegali na boisku. To też pokazuje, że Puchar Polski jest dla nas istotny. Zresztą nie tylko dla nas, bo inne drużyny również podchodzą do niego coraz poważniej. Każdy tego pragnie, chce zagrać w finale na Stadionie Narodowym - przyznał Cierzniak.

Po czym wrócił do środowego spotkania w Łodzi: - Obserwując sytuację z boiska, wyglądało to tak, że powinniśmy ten mecz rozstrzygnąć w pierwszej połowie, a później spokojnie sobie grać i kontrolować sytuację. Taki się nie stało. Straciliśmy koncentrację nad tym spotkaniem na kilka minut, trochę na własne życzenie. Ale takie starcia też się zdarzają. I są dobrą lekcją w kontekście następnych spotkań. Na pewno to, co cieszy, to że strzelamy coraz więcej goli. Do tej pory tworzyliśmy sobie sporo okazji, ale teraz w końcu zaczynamy je wykorzystywać. I uważam to za ogromny pozytyw - zwrócił uwagę Cierzniak.

Kibice Legii protestują przeciwko właścicielowi klubu:

Teraz przed Legią kolejne spotkanie w ekstraklasie. - Zmierzymy się z Arką i powoli już myślimy o tym meczu. Najważniejsze to teraz szybko się zregenerować, by w Gdyni zagrać kolejny solidny mecz - zakończył Cierzniak. Początek meczu Arka - Legia w niedzielę o 17.30.