Jest oficjalna kara dla Śląska Wrocław. Gryf Wejherowo wyrzucony z Pucharu Polski!

Komisja Dyscyplinarna PZPN podjęła w czwartek decyzje o drakońskiej karze za zachowanie kibiców Gryfa Wejherowo. Klub został wykluczony z rozgrywek Pucharu Polski w sezonie 2020/2021! Dużo niższa kara spotkała Śląsk Wrocław.

Sędzia był zmuszony przerwać spotkanie Pucharu Polski między  Gryfem Wejherow i Lechią Gdańsk (2:3) na blisko 20 minut. Powodem było zachowanie kibiców Gryfa, którzy wystrzelili race. Jedna z nich, wystrzelona z rakietnicy, omal nie trafiła bramkarza Lechii, Zlatana Alomerovicia. Gdyby Serb nie dostrzegł zagrożenia wcześniej, doszłoby do tragedii. Delegat PZPN długo zastanawiał się, co zrobić w tej sytuacji, jednak postanowił dać kibicom Gryfa ostatnią szansę i nakazał wznowienie gry.

Gryf wyrzucony z Pucharu Polski

Po rozpatrzeniu sprawy Komisja Dyscyplinarna PZPN postanowiła ukarać klub Gryf Wejherowo karą zasadniczą wykluczenia z rozgrywek Totolotek Pucharu Polski w sezonie 2020/2021 na szczeblu związku piłki nożnej oraz szczeblu centralnym, a także wprowadzono zakaz dla kibiców w najbliższym domowym meczu II ligi. Kibice Gryfa nie będą mogli także jeździć na zorganizowane wyjazdy do 31 grudnia 2019 roku.

Kara dla Śląska Wrocław dużo niższa

Spore zamieszki wydarzyły się także na meczu Widzewa Łódź ze Śląskiem Wrocław (2:0). Śląsk bronił się, że robił co mógł, by nie dopuścić do burd, do których doszło w Łodzi podczas meczu 1/32 finału Pucharu Polski z Widzewem. "Uświadamialiśmy organom jakie ryzyko niesie wyjazd na ten mecz zorganizowanej grupy kibiców" - czytamy w oświadczeniu. Co zarzucono kibicom Śląską? Forsowanie sektora kibiców gospodarzy, obrzucenie go racami, próby podpalania krzesełek - to lista grzechów kibiców Śląska Wrocław, którzy we wtorkowy wieczór pojawili się na stadionie przy al. Piłsudskiego. Zagrożenie było poważne, musiała interweniować policja, która użyła armatki wodnej. Mecz przerwano na osiem minut.

Okazuje się, że Komisja Dyscyplinarna PZPN przychyliła się do wyjaśnień Śląska, bo kara nie jest tak drakońska. Śląsk nie będzie mógł wpuścić kibiców na najbliższy mecz Totolotek Pucharu Polski w sezonie 2020/2021, klub nie będzie mógł także wysyłać zorganizowanych grup kibiców na mecze wyjazdowe (również sezon 2020/2021), zakaz wyjazdów kibiców wprowadzono także na mecze Ekstraklasy do 31 grudnia 2019 roku.