Legia pokonała Puszczę Niepołomice. Awans pewny, ale gra nie zachwyciła

Legia Warszawa pokonała 2:0 Puszczę Niepołomice w meczu 1/32 finału Pucharu Polski. Gole dla zespołu Aleksandara Vukovicia strzelili Mateusz Wieteska i Jose Kante.

Była 90. minuta meczu w Niepołomicach, gdy piłkarze Aleksandara Vukovicia wyprowadzili kontratak i znaleźli się w przewadze liczebnej trzech na jednego. Luquinhas podał piłkę do Jose Kante, a napastnik Legii zwiódł rywala i mocnym strzałem ustalił wynik spotkania na 2:0.

Wicemistrzowie Polski pewnie awansowali do 1/16 finału Pucharu Polski, jednak grą nie zachwycili. Legioniści niby przeważali w Niepołomicach, jednak długo nie potrafili zamienić przewagi na bramki. Warszawiacy łatwo znajdowali się pod polem karnym rywali, jednak w jego obrębie brakowało im jakości i spokoju.

Pierwszego gola zespół Vukovicia strzelił w 41. minucie. Z rzutu rożnego dośrodkował Domagoj Antolić, a piłkę do bramki głową skierował Mateusz Wieteska. Legioniści mogli wygrać wyżej, jednak dobre okazje zmarnowali m.in. Mateusz Praszelik i Kante, który w drugiej połowie trafił w słupek.

Kolejny mecz wicemistrzowie Polski zagrają już w sobotę. Wtedy o godzinie 17:30 podejmą Lechię Gdańsk w ekstraklasie.