Sensacja w Łodzi! Widzew wyeliminował Śląsk Wrocław z Pucharu Polski

Drugoligowy Widzew Łódź pokonał 2:0 wicelidera ekstraklasy - Śląsk Wrocław - w 1/32 finału Pucharu Polski.

Była 85. minuta meczu w Łodzi, gdy po podaniu Marcina Robaka, gola dla Widzewa Łódź strzelił Konrad Gutowski. Kilka minut później były zawodnik Śląska Wrocław podwyższył na 2:0 strzałem z rzutu karnego i sensacja stała się faktem. Widzew, który nie zachwyca na drugoligowych boiskach, wyeliminował z Pucharu Polski wicelidera ekstraklasy.

W innych wtorkowych spotkaniach Lechia Gdańsk męczyła się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo, wygrywając 2:3, a ciężką walkę z rezerwami Zagłębia Lubin stoczyła Miedź Legnica, która do awansu potrzebowała rzutów karnych.

W następnej rudzie Pucharu Polski zagrają też m.in. Lech Poznań, który wyeliminował Chrobrego Głogów, rezerwy Legii, które niespodziewanie ograły pierwszoligowe Wigry Suwałki czy Zagłębie Lubin, które poradziło sobie z innym ekstraklasowcem - Koroną Kielce.