Skandaliczne zachowanie kibiców Gryfa Wejherowo! Alomerović cudem uniknął tragedii [WIDEO]

Mecz Gryfa Wejherowo z Lechią Gdańsk (2:3) został przerwany na blisko 20 minut z powodu skandalicznego zachowania kibiców gospodarzy, którzy wystrzelili z rakietnicy w kierunku Zlatana Alomerovicia. Bramkarz gdańszczan w ostatniej chwili zdołał uciec.

Szymon Jadczak: Grupka kibiców Wisły Kraków nadal mnie szokuje. To policyjni donosiciele [SEKCJA PIŁKARSKA]

Lechia Gdańsk golem w przedostatniej minucie zapewniła sobie awans do 1/16 finału Pucharu Polski. Wydawałoby się, że nic w tym szczególnego, gdyby nie fakt, że Gryf Wejherowo prowadził 2:0 już w 5. minucie spotkania. Po przerwie jednak dwie bramki Gajosa oraz trafienie Flavio Paixao dały awans gdańszczanom.

Skandaliczne zachowanie kibiców Gryfa Wejherowo

Zanim jednak piłkarze Lechii zabrali się do odrabiania strat, sędzia był zmuszony przerwać spotkanie na blisko 20 minut. Powodem było zachowanie kibiców Gryfa Wejherowo, którzy wystrzelili race. Jedna z nich, wystrzelona z rakietnicy, omal nie trafiła bramkarza Lechii, Zlatana Alomerovicia. Gdyby Serb nie dostrzegł zagrożenia wcześniej, doszłoby do tragedii. Delegat PZPN długo zastanawiał się, co z tą sytuacją zrobić, jednak postanowił dać kibicom Gryfa ostatnią szansę i nakazał wznowienie gry.

Mecze 1/16 finału Pucharu Polski odbędą się w dniach 29-31 października. Wcześniej odbędzie losowanie tej rundy, gdyż w tych rozgrywkach nie obowiązuje już drabinka.