Jagiellonia Białystok w finale Totolotek Pucharu Polski! Bohaterem Taras Romanczuk

Jagiellonia Białystok pierwszym finalistą Pucharu Polski. Zespół z Podlasia pokonał w półfinale Miedź Legnica 2:1 (0:0).

W tabeli Ekstraklasy Jagiellonia Białystok jest po 29. kolejkach na 6. miejscu, a Miedź Legnica na 12. Oba zespoły we wtorek zmierzyły się w Białymstoku w półfinale Pucharu Polski. Gospodarze w ćwierćfinale ograli Odrę Opole 2:0, a goście Śląsk Wrocław 1:0.

W pierwszej połowie lepsi byli gospodarze, którzy jednak pod bramką przeciwnika byli za mało konkretni. Oddali tylko jeden strzał celny. Po 45. minutach było 0:0. W drugiej części gry kibice gospodarzy doczekali się wreszcie goli. W 61. minucie bramkę głową zdobył po rzucie wolnym Taras Romanczuk. W 77. minucie gości wyrównali. Pięknym strzałem z rzutu wolnego z ponad 30 metrów popisał się Petteri Forsell.

W doliczonym czasie gry Romanczuk po rzucie rożnym strzałem głową strzelił dla gospodarzy zwycięskiego gola. Jagiellonia wygrała 2:1 i awansowała do finału Pucharu Polski. W nim zmierzy się ze zwycięzcą meczu Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk.