Puchar Polski. Jagiellonia Bia³ystok zagra w pó³finale!

Dwa gole 20-letniego Patryka Klimali da³y awans Jagiellonii Bia³ystok do pó³fina³u Pucharu Polski.

W 1/8 finału Pucharu Polski Odra Opole pokonała Wisłę Sandomierz 1:0, a Jaga wyeliminowała Arkê Gdynia (2:0). Faworytem wtorkowego meczu był zespół z Białegostoku, ale w pierwszej połowie to gospodarze byli lepsz± drużyną. W pierwszych 45 minutach nie padła jednak żadna bramka, bo dobrze spisywał się Kelemen, bramkarz Jagi.

W drugiej części meczu zespół Mamrota przejął inicjatywę, a Odra starała się groźnie kontrować. Pierwszy gol padł dopiero w 73. minucie, kiedy w polu karnym Odry Patryk Klimala efektownie przyjął pi³kê i popisał się mocnym strzałem. W końcówce spotkania Odra naciskała, ale goście umiejętnie radzili sobie z wysokim pressingiem gospodarzy. W doliczonym czasie gry Sefarin Szota zmarnował doskonałą okazję, a Jaga ruszyła z kontratakiem. Guilherme zagrał fantastyczną piłkę do Klimali, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Tym samym zdobywając swoją drugą bramkę we wtorkowym spotkaniu.

W półfinale PP, oprócz Jagiellonii, zobaczymy także Lechiê Gdañsk. O awans do kolejnej rundy rywalizują także Legia Warszawa z Rakowem Częstochowa oraz Puszcza Niepołomice z Miedzią Legnica. Pozostałych półfinalistów poznamy 13 i 14 marca.