Puchar Polski. Puszcza Niepołomice wygrała z Wisłą Płock

W pierwszym środowym meczu 1/8 finału Pucharu Polski doszło do pierwszej niespodzianki. Pierwszoligowa Puszcza Niepołomice pokonała bowiem Wisłę Płock (3:1).

Była 12. minuta meczu, Hubert Tomalski znakomicie zachował się w środku pola, gdzie przejął piłkę i jednym zwodem minął dwóch pomocników Wisły Płock. Piłkarz gospodarzy zagrał następnie do Marcina Orłowskiego, który popędził w kierunku bramki Wisły, i pewnym strzałem pokonał Bartłomieja Żynela.

Goście chcieli jak najszybciej odrobić straty, ale zapału starczyło im zaledwie na kilka minut. Przez większość czasu to gospodarze byli bowiem stroną lepszą, tworzącą groźniejsze sytuacje. Jedna z nich, już po zmianie stron, zakończyła się bramką Łukasza Szczepaniaka. W 80. minucie Patryk Stępiński zdobył co prawda bramkę wyrównującą, dając Wiśle nadzieje na remis, ale w doliczonym czasie gry kolejny raz wyróżnił się Tomalski. Tym razem 25-latek już jednak nie asystował, a strzelił gola sam, zapewniając gospodarzom wygraną.

Puszcza, zajmująca aktualnie 6. miejsce w 1. lidze, wyeliminowała grającą w Ekstraklasie Wisłę Płock, i awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski.