Puchar Polski. Chojniczanka Chojnice - Legia Warszawa 0:1. Skromne zwycięstwo obrońcy trofeum

Legia Warszawa ograła Chojniczankę Chojnice 1:0 i awansowała do 1/16 finału Pucharu Polski. Jedynego gola dla obrońcy trofeum strzelił Michał Pazdan. W końcówce Legię uratował Arkadiusz Malarz, który w świetnym stylu obronił strzał Przemysława Pietruszki.

Obrońca Legii świetnie odnalazł się w polu karnym drużyny Przemysława Cecherza i strzałem głową pokonał Radosława Janukiewicza. Dla Pazdana był to pierwszy gol w barwach Legii Warszawa.

Mistrzowie Polski prowadzili od 28. minuty, a w kolejnych minutach konsekwentnie atakowali czwartą drużynę 1.ligi. Defensywa Chojniczanki miała wielkie problemy z zatrzymaniem zespołu Ricardo Sa Pinto. Trzy minuty po pierwszym golu Legia cieszyła się z kolejnego trafienia. Miroslav Radović pokonał Janukiewicza, sędzia wskazał na środek boiska, ale interwencja systemu VAR zmieniła jego decyzję. Radović był na spalonym i gol nie został uznany.

Chojniczanka próbowała odwrócić losy meczu, ale nie wykorzystała swoich szans. Najlepszą zmarnował Damian Piotrowski, który w pierwszej połowie nie trafił do bramki z kilku metrów. W drugiej połowie najlepszą sytuację miał Przemysław Pietruszka. Strzał napastnika Chojniczanki obronił Arkadiusz Malarz.

Legia awansowała do 1/16 finału Pucharu Polski, a tak prezentują się wyniki wtorkowych meczów:

ŁKS Łódz - Lech Poznań 0:1
Świętochołowice - Arka Gdynia 0:3
Gryf Wejherowo - Stolmil Olsztyn 1:3
Siarka Tarnobrzeg - Wisła Płock 1:4
Polonia Głubczyce - Chrobry Głogów 0:8
Chojniczanka Chojnice - Legia Warszawa 0:1