Puchar Polski. Chojniczanka Chojnice w ćwierćfinale

Drużyna z 1. ligi sprawiła małą niespodziankę i wyeliminowała Bruk-Bet Termalikę Nieciecza w 1/8 finału Pucharu Polski (2:1). Bohaterem spotkania był Paweł Zawistowski.

Bruk Bet był ostatnio w sporym dołku, a poprzedni menadżer, Mariusz Rumak pracował w klubie przez zaledwie trzy miesiące. W tym czasie zdołał wygrać tylko jeden mecz, a dwa razy remisował. Zespół zaliczył w tym czasie aż sześć porażek.

Rumaka na stanowisku trenera zastąpił Maciej Bartoszek, który już w ligowym debiucie pokonał Lechię Gdańsk 2:1. W Pucharze Polski nie było już tak kolorowo.

Przeciwne nastroje przed meczem panowały w Chojnicach. Chojniczanka po świetnym starcie w 1. lidze zajmuje drugie miejsce, a do lidera traci tylko jeden punkt. To było widać na boisku.

Gospodarze mecz rozpoczęli bardzo odważnie i od początku byli aktywniejsi w ataku. Najlepszą szansę w pierwszej połowie jednak zmarnowali w głupi sposób. Tomasz Mikołajczak i Jakub Biskup mieli przed sobą tylko jednego obrońcę, ale zamiast spokojnie rozegrać akcję dali złapać się na spalonym.

Kwadrans po przerwie pierwszy raz błysnął Zawistowski. Pomocnik gospodarzy odebrał piłkę przed polem karnym, podał do Mikołajczaka, a ten pokonał bramkarza. 9 minut później był już remis. Bartosz Szeliga świetnie wykorzystał dośrodkowanie Łukasza Słabego i zdobył bramkę głową.

Awans do ćwierćfinału Chojniczance zapewnił Zawistowski. Kapitan gospodarzy w 85. minucie oddał kapitalny strzał z rzutu wolnego.

W następnej rundzie Pucharu Polski Chojniczanka zagra z Górnikiem Zabrze. Pierwszy mecz 25 października. Rewanż 29 listopada.