Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Prezes Odry o żenującym komunikacie. "Może my zdobędziemy bramkę ze spalonego?"

Prezes Odry Opole, Karol Wójcik, odniósł się w rozmowie z weszlo.com do ultimatum, które zostało postawione Mariuszowi Rumakowi, trenerowi zespołu. Podkreślił, że kluczowym powodem takiej decyzji była potrzeba uspokojenia kibiców i opinii publicznej.

Czy Lech Poznań to kandydat na mistrza Polski?

Zarząd Odry Opole w komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych poinformował o postawieniu trenerowi, którym aktualnie jest Mariusz Rumak, ultimatum. Zgodnie z nim Odra musi w najbliższej kolejce pokonać Radomiaka, a w dwóch kolejnych meczach zdobyć cztery punkty. W przypadku niespełnienia któregoś z tych warunków kontrakt z trenerem zostanie rozwiązany. Oświadczenie to wzbudziło wielkie zdziwienie wśród dziennikarzy i kibiców. Niektórzy z nich stwierdzili, że "czegoś takiego jeszcze nie widzieli".

Prezes Odry Opole: Chcieliśmy uspokoić opinię publiczną

Do tematu ultimatum, w rozmowie z weszlo.com, odniósł się prezes Odry Opole, Karol Wójcik. - Jest to dosyć nieszablonowe zagranie z naszej strony, ale zaufanie do trenera Rumaka trwało bardzo długo, bo pewnie w większości klubów po takich wynikach szkoleniowiec by już nie pracował. Zależało nam, by uspokoić opinię publiczną, że czuwamy nad sytuacją. W związku z tym takie oświadczenie zostało opublikowane i będziemy się go trzymać. Natomiast też trzymamy kciuki, by trener Rumak te siedem punktów zdobył - podkreślił Wójcik.

Prezes Odry Opole przyznał jednak, że bez względu na styl gry, który zaprezentuje jego zespół, kluczowe jest zdobycie siedmiu punktów. Jeśli to się nie uda, Mariusz Rumak zostanie zwolniony. - Punkty są najważniejsze. Jak dam słowo, to się go trzymam. W ostatnich czterech meczach tylko w jednym byliśmy gorsi. Niestety w piłce nożnej szczęście jest potrzebne, a my go nie mamy, choć absolutnie akurat za to nikogo nie winię. Od ładnych ocen jednak punktów nie przybywa - dodał. I stwierdził, że "ten nieoczywisty ruch wynika z tego, że punkty są najważniejsze. Może my zdobędziemy bramkę ze spalonego? Dla mnie może być. Punkty są najistotniejsze".

Polskie kluby szydzą z żenującego oświadczenia Odry Opole

Zespoły 1. ligi wykorzystują okazję do promocji klubowych mediów społecznościowych. W szyderczy sposób komentują żenujące oświadczenie zarządu Odry Opole w sprawie ultimatum postawionego Mariuszowi Rumakowi, trenerowi drużyny. W rolach głównych występują Miedź Legnica i GKS Jastrzębie.

Więcej o:
Komentarze (13)
Prezes Odry o żenującym komunikacie. "Może my zdobędziemy bramkę ze spalonego?"
Zaloguj się
 • norge

  Oceniono 1 raz 1

  Szanowny Panie Prezesie, myślę, że od punktów ważniejsze jest lustro, żeby móc spojrzeć sobie w twarz!

 • pubuzdzicha

  0

  Jaki Zarząd taka Odra ⚽️

 • alderamin

  0

  'W ostatnich czterech meczach tylko w jednym byliśmy gorsi' co za głąb dostali z nami 4:1 a mogło być 20:1. w czym jednym byliście gorsi tylko, prezesie głąbie?

 • trollzinternetu

  0

  Pan Prezes, który zainwestował w klub miliardy. To tak samo gdybym dał Hamiltonowi malucha i kazał wygrać nim wyścig Formula 1.

 • rupo13

  Oceniono 2 razy 0

  Nie trzeba być żadnym wybitnym fachowcem, by wiedzieć, że Rumak to klasyczny przykład prawie-trenera, prymusa Polskiej Szkoły Trenerskiej.

 • knl111

  Oceniono 4 razy 0

  Jakby Rumak miał jaja to by powiedział w@lcie się i odszedł natychmiast.

 • stach_79

  Oceniono 2 razy 0

  A tu widać jakie ciapy obok kopaczy to polscy młodzi trenerzy. NIe mamy nic! Tylko stadiony.

 • vito3

  Oceniono 2 razy 0

  Ten rumak to chabeta juzkilka lepszych klubów wpuścił w maliny

 • thrak401

  Oceniono 1 raz -1

  Ancelotti w swojej biografii pisal o bezsensownosci podobnego ultimatum. Zarzad moze podjac taka decyzje, ale nie powinien tego komunikowac trenerowi ani pilkarzom. Jak przegraja, to trenera zwolnia, ale jak wygraja, to atmosfera w druzynie bedzie kiepska i trener bedzie i tak do zwolnienia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX