Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Tonący w długach pierwszoligowiec uratowany. Miasto sprzedało akcje klubu

Stomil Olsztyn oficjalnie ma nowego właściciela. W poniedziałek na nadzwyczajnej sesji rady miasta przyjęto uchwałę na sprzedaż większości akcji spółki biznesmenowi Michałowi Brańskiemu.

Wielomiesięczne negocjacje władz miasta z prywatnym inwestorem zakończyły się sukcesem. W poniedziałek radni zgodzili się na sprzedaż zadłużonego Stomilu Olsztyn. Akcje spółki przejął Michał Brański - współwłaściciel i wiceprezes Wirtualnej Polski - który posiada teraz blisko 69 proc. udziałów w klubie. - Nie udałoby się bez przychylności tysięcy i wsparcia setek osób, począwszy od kibiców, pracowników klubu, walecznej kadry i sztabu trenerskiego, OSiR-u, jak i rady miasta oraz zespołu prezydenta Grzymowicza - podziękował Brański na Twitterze.

600 tys. zł pożyczki

Brański zainteresowanie przejęciem tonącego w długach Stomilu wyraził już na początku lutego. Nowy właściciel już wtedy udzielił zadłużonemu klubowi pożyczek w wysokości 600 tys. zł. W kwietniu doszło do spotkania inwestora z radnymi, na którym przedstawił założenia dotyczące kupna Stomilu. Prywatny inwestor zobowiązał się do utrzymywania nie tylko drużyny seniorskiej, lecz także młodzieżowej. Postawił też kilka warunków - m.in. to, że gmina pokryje zobowiązania spółki powstałe przed 25 lutego 2019 r. oraz do 2021 r. będzie przekazywała po dwa mln zł rocznie na bieżącą działalność klubu. Miasto ma też zapewnić do końca przyszłego roku dodatkowych dwa i pół tys. miejsc na stadionie - koszt remontu odkrytej trybuny jest szacowany na ok. 600 tys. zł.

Stomil w poprzednim sezonie mimo problemów zajął 11. miejsce i utrzymał się w I lidze. Nowy rozpocznie 28 lipca od wyjazdowego spotkania z GKS Bełchatów. Początek meczu o godz. 19.

Więcej o:
Komentarze (14)
Tonący w długach pierwszoligowiec uratowany. Miasto sprzedało akcje klubu
Zaloguj się
 • goldenboy34

  Oceniono 7 razy 7

  myślałem, że chodzi o Wrocław..
  niestety prezydent Sutryk nadal ładuje kilkadziesiąt milionów rocznie na tamtejszy stadion i Śląsk by zadowolić garstkę łysych "wyklętych"

 • tergukjbvcfsyrt8y9joikl

  Oceniono 7 razy 3

  Czyli miasto spłaci jego pożyczkę i dorzuci jeszcze 7 mln zł. Wspaniały interes!

 • a.k.traper

  Oceniono 2 razy 2

  W Polsce nie ma chyba klubów piłkarskich w które warto by inwestować? W niższych ligach to często pieniądze niewielkie i raczej hobby kilkunastu osób a w gminnych pucharem beczka piwa, nawet proboszczowie się czasem dokładają. Przypomniały mi się turnieje dzikich drużyn, sami się składaliśmy na "stroje" a trampki miał każdy inne, jeden to nawet do kościoła w korkotrampkach chodził.

 • polonia_znaczy_polska

  0

  “Do przeżywającego kłopoty jedynego hotelu w wiosce na pięknej greckiej wyspie przyjeżdża niespodziewanie niemiecki turysta i pyta czy są wolne pokoje. Hotelarz kiwa głową, bo prawie wszystkie są puste. Niemiec prosi o klucz, żeby zobaczyć pokój, czy mu odpowiada i jako kaucję zostawia na kontuarze 100 euro. Dostaje klucze do kilku pokoi i idzie na górę je obejrzeć. W tym czasie hotelarz bierze stówę i pędzi do rzeźnika żeby zapłacić część rachunków. Rzeźnik bierze te samą stówę i idzie do rolnika żeby mu zapłacić za świnię, którą wziął na kredyt w zeszłym tygodniu. Rolnik z tą samą stówą idzie do jedynej lokalnej prostytutki, żeby jej zapłacić za dwie ostatnie wizyty. Prostytutka z tym samym banknotem idzie do hotelu i płaci hotelarzowi 100 euro za dwie noce z klientami w hotelu. Po chwili Niemiec wraca, mówi że niestety pokoje mu się nie podobają, zabiera swoje 100 euro (ten sam banknot, tylko trochę bardziej pomięty) i wychodzi.

  Jak już skończyliśmy się śmiać to zaczęliśmy się zastanawiać jak to możliwe, że nikt nic nie wyprodukował, nie pojawiła się żadna nowa usługa, a cała wioska pospłacała swoje długi i może z większym optymizmem spojrzeć w przyszłość.“

 • antycwelka1970

  0

  Kolejny cwaniaczek co wyrucha tym razem Stomil

 • joealex1989

  0

  Czemu na zdjeciu jest Barty Crouch Jr?

 • jeszw

  Oceniono 2 razy 0

  Nie chcialbym byc w skorze prezydenta gdyby stomil spadl do 2 ligi. Oczywywiscie to tylko jeden ze scenariuszy ale przeciez mozliwy.

 • horchess

  Oceniono 3 razy -1

  Po pierwsze nie wiem w jaki sposób ten Pan teraz uratował klub, skoro Miasto ma spłacić długi i jeszcze co roku dorzucać się do interesu. Może 2 mln to nie jest budżet zapewniający utrzymanie, ale w sumie w I lidze pewnie niewiele trzeba dołożyć. Po drugie - oby nie skończyło się jak z Zawiszą i kilkoma innymi polskimi klubami, gdzie najpierw biznesman był witany jak zbawca, a potem kibole wygonili go z klubu i de facto klub niemal przestał istnieć. Oby tym razem tak nie było.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX