Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Rewolucja w GKS-ie Katowice. Odchodzi 8 piłkarzy, w tym Jakub Wawrzyniak

Po tym, jak GKS Katowice pożegnał się z I ligą, w klubie zapadły pierwsze decyzje kadrowe. Z klubem pożegna się aż 8 piłkarzy, w tym były zawodnik Legii Jakub Wawrzyniak oraz młodzieżowi reprezentanci Polski, którzy przed sezonem dołączyli do drużyny w ramach wypożyczenia.

GKS Katowice zakończył sezon 2018/2019 na 17 miejscu i spadł do II ligi. Po tak rozczarowującym wyniku, władze śląskiego klubu zdecydowały o „wietrzeniu” szatni. Z drużyną pożegna się aż 8 zawodników. Wygasające wkrótce umowy Jakuba Wawrzyniaka i Krzysztofa Barana nie zostaną przedłużone. GKS postanowił też rozwiązać kontrakty z: Mariuszem Pawełkiem, Wojciechem Lisowskim i Grzegorzem Piesio.

Rewolucja w GKS-ie Katowice. Odchodzi 8 piłkarzy, w tym Tymoteusz Puchacz i Adrian Łyszczarz

Kierownictwo „GieKSy” pożegna się też z zawodnikami, którzy przebywali w klubie na zasadzie wypożyczenia. Bartosz Śpiączka powróci więc do Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, Tymoteusz Puchacz ponownie zamelduje się w Lechu Poznań, a Adrian Łyszczarz dołączy do drużyny Śląska Wrocław

Dwaj ostatni zawodnicy znaleźli się w kadrze reprezentacji Polski U-20 na młodzieżowe mistrzostwa świata. Puchacz wystąpił w 3 spotkaniach, a Łyszczarz wybiegał na boisko dwukrotnie. 

Przypomnijmy, że po spadku GKS-u do II ligi z funkcję trenera przestał pełnić Dariusz Dudek. 

Więcej o:
Komentarze (2)
Rewolucja w GKS-ie Katowice. Odchodzi 8 piłkarzy, w tym Jakub Wawrzyniak
Zaloguj się
 • antykonformista

  Oceniono 1 raz 1

  i nic już nie będzie takie jak dawniej.
  wrony pójdą do więzienia,
  gawrony się cielić nie będą,
  kawki oduczą się zawracać (kto by pomyślał!?)
  tylko gołębie nadal będą sr... na wycieraczki od okularów kobry.

 • gronostaj1

  Oceniono 1 raz 1

  Zero dotacji dla kopaczy z UM Katowice ,czyli naszych podatków , dość sponsorowania pensji miernym piłkarzom i zarządowi .Okręgówka , prywatny sponsor i powoli do góry ,bez kibolskiej oprawy dosłownie i w przenośni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX