Dramat zasłużonego klubu. Przez gola bramkarza w 97. minucie spadł do 2. ligi!

Do niesamowitej historii doszło w Katowicach. Przez gola bramkarza Bytovii Bytów - Andrzeja Witana - GKS spadł do 2. ligi! Gola, który padł w 97. minucie!

Była 97. minuta meczu w Katowicach, gdy po dośrodkowaniu Filipa Burkhadta z rzutu wolnego, gola dla Bytovii Bytów strzelił Andrzej Witan. Bramkarz gości znakomicie nabiegł na piłkę i mocnym uderzeniem głową pokonał Krzysztofa Barana. Niesamowita sytuacja i bramka przesądziły o spadku GKS-u Katowice do 2. ligi!

Przesądziły, bo Bytovia wygrała w Katowicach 2:1. W 29. minucie prowadzeniem gościom dał Burkhardt, a trzy minuty później do wyrównania doprowadził Callum Rzonca. Bytovia, która także walczyła o utrzymanie, również jednak spadła z ligi. Wszystko przez to, że sensacyjnie, w Częstochowie z Rakowem wygrały Wigry Suwałki.

Akcję i gola Witana można zobaczyć w tym miejscu.

Goście objęli prowadzenie po golu Bartosza bidy z 10. minuty. W 70. minucie do wyrównania doprowadził Szymon Lewicki, a w doliczonym czasie gry utrzymanie Wigrom zapewnił Daniel Smuga. Ostatecznie z ligi spadły Garbarnia Kraków (21 punktów) oraz GKS i Bytovia, które zgromadziły po 37 punktów. Tyle samo oczek mają Wigry, które rzutem na taśmę utrzymały się w lidze

GKS Katowice to czterokrotny wicemistrz Polski oraz trzykrotny zdobywca pucharu kraju. W obecnym sezonie w zespole Dariusza Dudka grali m.in. doświadczeni, znani z ekstraklasy Mariusz Pawełek, Radek Dejmek, Jakub Wawrzyniak, Bartosz Śpiączka czy Arkadiusz Woźniak.