Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Dwukrotny mistrz Polski o krok od powrotu do ekstraklasy! Będzie miał nowy, piękny stadion

ŁKS Łódź ograł w sobotę Raków Częstochowa 2:0 i jest o krok od awansu do ekstraklasy. Drużyna Kazimierza Moskala może świętować awans już w niedzielę. Stanie się tak, jeżeli Stal Mielec przegra na własnym stadionie z Chrobrym Głogów. Mecz o godz. 20.

ŁKS Łódź wygrał w sobotę w wielkim hicie 1. ligi z Rakowem Częstochowa i ma już 62 punkty po 31 meczach. To aż o 10 punktów więcej od trzeciej w tabeli Stali Mielec. Jeżeli drużyna Artur Skowronka przegra w niedzielę z Chrobrym Głogów (godz. 20), ŁKS będzie mógł świętować awans do ekstraklasy już w niedzielę. Na trzy kolejki przed końcem sezonu.

ŁKS Łódź to jeden z najstarszych polskich klubów. Zdobył dwa razy mistrzostwo Polski (1958 i 1998) oraz raz Puchar Polski (1957). Łódzki Klub Sportowy zajmuje również 6. miejsce w tabeli wszech czasów ekstraklasy. Ostatni raz w ekstraklasie grał w sezonie 2011/2012. Rok później wycofał się z rozgrywek 1. ligi po 22. kolejce i wylądował w czwartej lidze. Od tego momentu zaczęła się wielka odbudowa, która - wszystko na to wskazuje - zakończy się powrotem do najlepszej ligi w Polsce. W ostatnich trzech kolejkach ŁKS zagra z: GKS-em 1962 Jastrzębie (wyjazd), Chojniczanką Chojnice (dom) i Odrą Opole (wyjazd).

ŁKS Łódź będzie miał nowy stadion

Stadion ŁKS-u Łódź ma obecnie jedną trybunę, ale wszystko wskazuje na to, że klub doczeka się rozbudowy obiektu przy al. Unii Lubelskiej 2. Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi, poinformowała we wtorek, że miasto dołoży pieniądze potrzebne na rozbudowę obiektu. Przypomnijmy, że pierwszy przetarg na dobudowanie trzech trybun został unieważniony, ponieważ oferty były dużo wyższe od 95 mln zł przeznaczonych na ten cel przez miasto - informował łódzki oddział "Gazety Wyborczej". W drugim przetargu rozbudowę stadionu najniżej wyceniła firma Mirbud - 129 mln zł.

Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi, poinformowała już, że miasto dołoży brakujące pieniądze. Według prezydent Zdanowskiej wniosek o zabezpieczenie dodatkowych pieniędzy wpłynie do rady miejskiej najpóźniej 8 maja. Jeśli decyzja radnych będzie pozytywna, w połowie lipca powinna zostać podpisana umowa. Nowe trybuny mają powstać w ciągu 36 miesięcy od momentu podpisania umowy.

Więcej o:
Komentarze (12)
Dwukrotny mistrz Polski o krok od powrotu do ekstraklasy! Będzie miał nowy, piękny stadion
Zaloguj się
 • malepifko

  Oceniono 7 razy 3

  Jak to jest, że jedni wzywają drugich od żydów, a np taki Widzew, postawił przed stadionem pomnik ku czci żyda(Ludwik Sobolewski prawdziwe imię i nazwisko Lutek Rozenbaum) za którego prezesury Widzewiacy odnosili największe sukcesy. Czy li co; z jednej strony żyd jako obelga, a z drugiej pomnik? Sympatykom obu klubów proponuję wizytę w szpitalu, w Choroszczy.

 • swerd

  Oceniono 9 razy 1

  śmieszne że miasto funduje dwa stadiony dwóm siedliskom patologii zamiast zainwestować w jeden

 • yacie

  Oceniono 6 razy 0

  To ŁKS i Widzew nie mogą grać na tym samym stadionie. Co za rozrzutność...

 • rzekaa

  Oceniono 5 razy -1

  Sprzedają worki pelne narkotykow, a na stadionach kiełbasę, wiec niech łódzka patola buduje stadiony za swoje. Aha,zapomnialem. Nie dorzucą sie, bo mecze oglądają zza krat

 • gorgor88

  Oceniono 2 razy -2

  Graj z nami dziś stawkę 4.14 mecze zaczynamy o 18:30. Wygrywamy codziennie
  typersi100.blogspot.com

 • birnbaum09

  Oceniono 2 razy -2

  Czy wiadomość, jaka drużyna prowadzi w I lidze,
  została przewidziana na oddzielny artykuł?

 • gorgor88

  Oceniono 2 razy -2

  Chcesz zarabiać na typach bukmacherskich. Sprawdź nas
  typersi100.blogspot.com

 • Dar Wor

  Oceniono 4 razy -2

  Sam jej pejsie polewales zeby postawila synagoge wam wstydzewiaczku

 • eurotram

  Oceniono 4 razy -4

  I to jest chyba wyjaśnienie tajemnicy ostatniej padaki w wykonaniu Widzewa. ŁKS wygrał walkę z Widzewem o to,kto szybciej wróci do ekstraklasy; zwycięzca bierze prawie wszystko (dofinansowanie do stadionu i raczej lwią część wsparcia od miasta na zwykłą działalność). A ponieważ ostatnie przypadki pokazują,że praktycznie nawet największa aglomeracja nie jest w stanie utrzymać dwóch klubów na odpowiednim poziomie,to bardzo możliwe że Widzew odpuścił awans do I ligi dopóki nie zorganizują odpowiedniego alternatywnego finansowania... czyli możliwe że na długo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX