Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Będzie jeszcze jeden piękny stadion w ekstraklasie? Miasto zdecydowało o inwestycji

Stadion ŁKS-u Łódź będzie miał cztery trybuny. Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi, poinformowała we wtorek, że miasto dołoży pieniądze potrzebne na rozbudowę obiektu przy al. Unii Lubelskiej 2. Zmodernizowany stadion będzie mógł pomieścić 18 tys. widzów.

Stadion ŁKS-u Łódź ma obecnie jedną trybunę, ale wszystko wskazuje na to, że klub doczeka się rozbudowy obiektu przy al. Unii Lubelskiej 2. Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi, poinformowała we wtorek, że miasto dołoży pieniądze potrzebne na rozbudowę obiektu. Przypomnijmy, że pierwszy przetarg na dobudowanie trzech trybun został unieważniony, ponieważ oferty były dużo wyższe od 95 mln zł przeznaczonych na ten cel przez miasto - informował łódzki oddział "Gazety Wyborczej". W drugim przetargu rozbudowę stadionu najniżej wyceniła firma Mirbud - 129 mln zł.

Teraz Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi, poinformowała, że miasto dołoży brakujące pieniądze. Według prezydent Zdanowskiej wniosek o zabezpieczenie dodatkowych pieniędzy wpłynie do rady miejskiej najpóźniej 8 maja. Jeśli decyzja radnych będzie pozytywna, w połowie lipca powinna zostać podpisana umowa. Nowe trybuny mają powstać w ciągu 36 miesięcy od momentu podpisania umowy.

ŁKS Łódź zajmuje drugie miejsce w 1. lidze. Zespół Kazimierza Moskala jest na dobrej drodze do awansu do ekstraklasy. Na siedem kolejek przed końcem sezonu ma cztery punkty przewagi nad trzecią Stalą Mielec. W walce o awans może się liczyć też Sandecja Nowy Sącz, która traci do ŁKS-u siedem punktów. Liderem 1. ligi jest Raków Częstochowa. Drużyna Marka Papszuna ma dziewięć punktów przewagi nad ŁKS-em.

Więcej o:
Komentarze (58)
Będzie jeszcze jeden piękny stadion w ekstraklasie? Miasto zdecydowało o inwestycji
Zaloguj się
 • elvr

  Oceniono 8 razy 8

  Szukamy miłych i kulturalnych kibiców, którzy zechcą przyjść na obecny 5-tysięcznik, a gdy nie znajdujemy, zadłużamy się na kolejne 30 mln, żeby liczbę wolnych krzesełek powiększyć o 13 tys.

 • birnbaum09

  Oceniono 8 razy 6

  Szanowna Redakcjo,
  zamieszczanie 4-5 artykułów tygodniowo
  o "pewnym" awansie drużyny ŁKS do ekstraligi
  uważam za niesmaczne.
  Drużyną lepszą o 9 pkt jest Raków Cz-wa,
  o którym w kwietniu cisza, a drużyną z szansami na awans
  pozostaje Stal Mielec. Piłkarze tej ostatniej walczą
  z podziwu godną determinacją i tegorocznego awansu serdecznie im życzę.
  Jeśli nawet któryś z redaktorów jest łodzianinem z sercem po stronie ŁKS,
  to dobrym miejscem na wyrażanie osobistych sympatii pozostają
  fora społecznościowe, blogi, a nie łamy ogólnopolskiego dziennika.
  Czekam na rzetelny artykuł o Rakowie (jutro półfinał PP!)
  i o mieleckiej Stali.
  Niech zwycięży najlepszy!

 • janusz_jestem

  Oceniono 7 razy 5

  Nowy znaczy piękny ? Architektura stadionów które powstają to w dużej mierze bardzo słaba architektura, ma być tanio i tyle...

 • joankb

  Oceniono 6 razy 4

  Gratulujemy Łodzi. Musicie już mieć doskonałą edukację, wypas w ochronie zdrowia, sprawną komunikację. Czas na finansowanie topowych klubów sportowych...
  Ku..., to co się dzieje to jest model rozwoju trzeciego świata!

 • aa1000

  Oceniono 3 razy 3

  Kto i gdzie dopatrzył się piękna w tej skorupie [a właściwie namiocie]?
  Po prostu jeszcze jeden przyzwoity obiekt i wszystko.

 • d1r3ct

  Oceniono 6 razy 2

  Parki miejskie, miejsca zielone, place zabaw, otwarte siłownie, ścieżki rowerowe itp. W takie obiekty dla wszystkich obywateli od 1 do 90 roku życia powinno inwestować miasto. A nie w sport dla garstki, gdzie koszty utrzymania klubów, stadionów, pensje piłkarzy są bardzo duże, kosztowne.

 • epik73

  Oceniono 4 razy 2

  A ŁKS jeszcze istnieje?????

 • tojaleklerk2008

  Oceniono 4 razy 2

  Tymczasem w Szczecinie rozpoczęła się reanimacja starego stadionowego trupa Pogoni za 300 mln! Brawo Prezydencie Krzystek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX