Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

1. liga. Warta Poznań może nie ukończyć sezonu! Piłkarze nie wyszli na trening

Sytuacja Warty Poznań wygląda dramatycznie. Piłkarze nie wyszli we wtorek na trening, a klub może nie dokończyć sezonu w 1. lidze. - Chcemy grać, chcemy trenować, ale w takich warunkach po prostu się nie da - przyznał Artur Marciniak, pomocnik Warty w rozmowie poznan.wyborcza.pl.

Warta Poznań nie ma pieniędzy. Piłkarze nie otrzymują pensji, a we wtorek nie wyszli na trening. - Nigdy nie było aż tak źle. Klub miewał duże problemy, ale zwykle między sezonami czy po zakończeniu rundy jesiennej, a nie na początku nowego sezonu, niemal natychmiast po wywalczeniu awansu. Tego już za wiele. Przeciągające się rozmowy między obecnym a przyszłym właścicielem nie wpływają dobrze na nasze przygotowania do meczów. Nie może być tak, że musimy drżeć, czy w ogóle będziemy mogli grać. Jak mamy w tej sytuacji trenować i walczyć o punkty? - pyta retorycznie Artur Marciniak, cytowany przez portal poznan.wyborcza.pl.

Prezesem poznańskiego klubu jest Izabella Łukomska-Pyżalska. Nowy inwestor, który chciałby pomóc Warcie, uważa, że obecna prezes powinna zrezygnować, ale ona nie chce ustąpić i zasłania się zarządem. - Obecna właścicielka i jej mąż Jakub Pyżalski, który czynnie uczestniczył w życiu klubu, chcą zostawić sobie otwartą furtkę na wypadek polepszenia sytuacji finansowej - czytamy w tekście Hanny Urbaniak.

Piłkarze od miesięcy nie otrzymują wypłat. Jeżeli Izabella Łukomska-Pyżalska nie ustąpi, zawodnicy nie przystąpią do rywalizacji w meczu z GKS-em Tychy. Zasłużonemu klubowi grozi wycofanie z rozgrywek.

Warta Poznań to dwukrotny mistrz Polski (1929, 1947).

Więcej o:
Komentarze (21)
Dramatyczna sytuacja polskiego klubu!
Zaloguj się
 • artzat74

  Oceniono 7 razy 5

  A mówili , że dzięki 500+ już nie ma bidy .

 • algreg

  Oceniono 7 razy 5

  a ta maszyna do rodzenia musi miec kasę na bachory przecież

 • taunus68

  Oceniono 4 razy 4

  No ok na tym polu może się nie udało,ale jakby tak spróbować w polityce?

 • derylski

  Oceniono 3 razy 3

  Glonojad z odrostami to rzadki chroniony gatunek nie mozna go ot tak usunąć

 • badziewiak66

  Oceniono 2 razy 2

  Może trzeba skoczyć na tira ?

 • michall1977

  Oceniono 2 razy 2

  Tacy są współcześni biznesmeni. Nieokreślone chamy, jak mąż tej prezes, który rynsztokowym językiem wyzywał piłkarzy. ta pani jest miliarderką i bierze 500 na piątkę dzieci. Trzeba nie mieć wstydu. PiS niech zacznie pomagać naprawdę potrzebującym. Niepełnosprawnym ich opiekunom. Nie tylko dzieci ale i osób dorosłych. Emerytom, bezrobotnym itd.

 • lynx4

  Oceniono 1 raz 1

  A mąż pani prezes nie mógłby znowu obrabować tira, coby zdobyć kasę?

 • duffie

  Oceniono 1 raz 1

  Tak to jest jak kryminaliści biorą się za piłkę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX