Nice 1 Liga. Garbarnia awansowała! Pogoń Siedlce spada z ligi!

W środę Garbarnia Kraków wygrała 2:1 w Siedlcach z Pogonią w rewanżowym spotkaniu barażowym o prawo gry w Nice I lidze. Pierwsze spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Dla Garbarni to powrót na drugi szczebel rozgrywkowy po 44 latach. Natomiast Pogoń spadła do II ligi po czterech sezonach spędzonych w Nice 1 Lidze.

Zespół z Krakowa objął prowadzenie w 45. minucie po golu Filipa Wójcika. Na 2:0 podwyższył Krzysztof Kalemba na dziesięć minut przed końcem. Bramkę kontaktową w 87. minucie zdobył Damian Świerblewski.

Garbarnia - co to za klub?

W 1931 roku byli mistrzami Polski, a na najwyższym szczeblu rozgrywek spędzili w całej swej historii 15 sezonów. Ostatni raz grali tam w 1956 roku. A na drugim szczeblu rozgrywkowym Garbarnia ostatni raz grała w sezonie 1973/74.