Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

1 Nice Liga. Do Ekstraklasy awansowały: Miedź Legnica i Zagłębie Sosnowiec! Ruch Chorzów spadł z ligi!

W niedzielę odbyła się 33. kolejka 1 Nice ligi, która wiele wyjaśniła. W przyszłym sezonie w LOTTO Ekstraklasie zagrają: Miedź Legnica oraz Zagłębie Sosnowiec. Z ligi spadnie Ruch Chorzów. Do końca rozgrywek została jedna kolejka.

W maju 2017 roku Ruch Chorzów spadł z LOTTO Ekstraklasy. Okazuje się, że to nie koniec degradacji Niebieskich, którzy przez porażkę 0:1 z Zagłębiem Sosnowiec, zagrają w przyszłym sezonie w drugiej lidze (trzeci poziom rozgrywkowy w Polsce).

W Sosnowcu panują całkowicie odmienne nastroje, bo Zagłębie awansowało do LOTTO Ekstraklasy, podobnie jak Miedź Legnica, czyli lider tabeli.

Miedź na własnym stadionie przegrała w tym sezonie tylko raz, a było to w 10. kolejce, dlatego byli zdecydowanymi faworytami meczu z Chojniczanką. W niedzielę wygrali 5:1, ale w drugiej połowie goście grali w osłabieniu.

Więcej o:
Komentarze (62)
1 Nice Liga. Do Ekstraklasy awansowały: Miedź Legnica i Zagłębie Sosnowiec! Ruch Chorzów spadł z ligi!
Zaloguj się
 • simona_gwizdziel

  Oceniono 15 razy 13

  Gratulacje dla obu.

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 14 razy 12

  Gratulacje dla Miedzi. Pamiętam jako dzieciak wielki sukces Miedzi, która jako 2 ligowiec wygrała Puchar Polski i zagrała w PZP, gdzie trafiła na prowadzone przez Wengera Monako z m.in. Klinsmannem w składzie. Fenomenalna walka zaprezentowana przez Miedź z tym gigantem ówczesnego futbolu = 0:1 u siebie i 0:0 na wyjeździe to była piękna karta polskiego futbolu.

 • jedyny.remek

  Oceniono 10 razy 6

  Zagłębie spełnia wymogi licencyjne jeśli chodzi o stadion. Ponad 1000 miejsc zadaszonych,podgrzewana murawa,monitoring i inne drobiazgi.

  Zagłębie wreszcie na swoim miejscu.

 • rafikman

  Oceniono 8 razy 4

  Zabrzańska Torcida życzy sukcesów Ruchowi w 2 lidze a nie będzie o nie łatwo gdyż w szranki staną takie zespoły jak: MKS Kluczbork, Gryf Wejherowo czy też słynna Garbarnia Kraków :-)

 • Oceniono 8 razy 4

  Dzieli nas wiele spaw, każdy swe problemy ma..... .. , uuuuuu jeden klub łaczy nas, nasza duma, nasza siła, wiara co przetrwała w nas...... Warszawa pozdrawia Sosnowiec.

 • quamtsa

  Oceniono 10 razy 2

  Gratulacje dla Ruchu za odnalezienie w końcu swojego miejsca w polskiej piłce. Umośćcie się wygodnie i już tam pozostańcie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX