Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

I Liga. 9-latek na treningu Ruchu Chorzów. "Nowy transfer, bardzo szybki"

Na niedzielnych zajęciach pierwszej drużyny Ruchu Chorzów pojawił się specjalny gość. Klub zaprosił na trening młody talent ze swej Akademii Piłkarskiej. Dla Pawła Lipika trenowanie pod okiem Dariusza Fornalaka było sporym przeżyciem. Zebrał same pochwały.

Niecodzienną i oryginalną akcje Ruchu Chorzów warto docenić. I-ligowiec zaprosił na trening pierwszego zespołu 9-latka. Paweł Lipik był najlepszym graczem turnieju drużyn Akademii Piłkarskiej, dlatego w nagrodę spróbował swoich sił z pierwszą drużyną klubu. Na Cichą przybył w towarzystwie najbliższych, z klubowej szatni zabrał go na boisko i wprowadził do drużyny trener Dariusz Fornalak.

- Mówią, że od kilku dni w których jestem w klubie zdobyłem tu już 6 punktów, co akurat jest prawdą (Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN zmniejszyła klubowi karę ujemnych punktów z sześciu do jednego – przyp. red)  No to teraz mamy też nowy transfer, bardzo szybki. Jest z nami Paweł i będzie tu dziś trenował – z uśmiechem na ustach ogłosił nowy trener Ruchu.

9-latek po rozgrzewce, wziął tez udział w zajęciach z piłką, zagrał nawet w wewnętrznym sparingu, strzelił sporo goli i zebrał od starszych kolegów zasłużone pochwały.

- Brałbym go – komentował Maciej Urbańczyk, kapitan „Niebieskich”. – Ma zadatki, kręci z przodu, do ofensywy byłby dobry. Ma moją rekomendację – dodał piłkarz.

Ruch Chorzów w obecnym sezonie 1. Ligi zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Do pozycji gwarantującej utrzymanie traci 7 punktów. Sytuacja na Cichej nie jest wesoła, ale jak widać klubowi działacze chcą być blisko kibiców i pamiętają o przyszłym narybku drużyny.

 
Więcej o:
Komentarze (5)
I Liga. 9-latek na treningu Ruchu Chorzów. "Nowy transfer, bardzo szybki"
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX