Niecodzienny wynik w Portugalii. Benfica Lizbona strzeliła rywalowi 10 bramek!

Benfica Lizbona urządziła sobie konkurs strzelecki w ostatniej kolejce ligi portugalskiej. W niedzielnym meczu z Nacionalem wicelider tabeli wygrał aż 10:0.

Benfica Lizbona - CD Nacional. Najlepsza ofensywa ligi kontra dołująca obrona

Przed meczem Benfica Lizbona – CD Nacional można było spodziewać się wysokiego zwycięstwa drużyny ze stolicy. Benfica przystępowała do niedzielnego spotkania jako najlepsza ofensywa ligi, natomiast klub z Funchal mógł „poszczycić” się największa liczbą straconych bramek w tym sezonie Primeira Ligi. Nikt jednak nie spodziewał się, że „Orły” rozgromią rywala, aż 10:0.

Benfica zaaplikowała rywalom 10 bramek. Na listę strzelców wpisało się 8 piłkarzy

Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał rezultat 3:0. W kolejnych 45 minutach worek z bramkami się rozwiązał i Benfica dołożyła jeszcze 7 trafień. Na listę strzelców wpisywali się: Grimaldo, Seferović, João Félix, Pizzi, Ferro, Rúben Dias, Jonas, Rafa Silva.

Po 21 kolejkach ligi portugalskiej drużyna z Lizbony jest wiceliderem (50 punktów) i traci jedno „oczko” do FC Porto. Z kolei CD Nacional zajmuje 16. miejsce.

Benfica Lizbona – CD Nacional 10:0 (3:0)