Kamil Wilczek z dwoma trafieniami w półfinale Pucharu Danii

Kamil Wilczek zdobył dwie bramki dla Broendby Kopenhaga w wygranym 3:1 półfinale Pucharu Danii z FC Midtjylland. Zespół Polaka 10 maja zagra o siódmy triumf w tych rozgrywkach.

Wilczek zagrał cały mecz. Polak trafił do bramki już w pierwszej minucie, drugie trafienie dołożył w 65. minucie. Dla niego były to bramki numer trzy i cztery w tych rozgrywkach. 30-latek jest w formie. W ostatnich sześciu spotkaniach strzelił siedem goli, a we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie ma już 15. trafień.

Broendby zwyciężyło 3:1. Oprócz Wilczka do bramkę dla ekipy z Kopenhagi zdobył Teemu Pukki (w 15. minucie), a dla FC Midtjylland trafił w 48. minucie Gustav Wikheim.

Finał Pucharu Danii odbędzie się 10 maja na stadionie Telia Parken w Kopenhadze. Rywalem Broendby będzie Silkeborg IF, który w środę w drugim półfinale wygrał 1:0 z drugoligowym FC Frederica.

Znakomita forma Wilczka to ważna informacja dla Adama Nawałki. Napastnik Broendby jest jednym z kandydatów do wyjazdu na mistrzostwa świata 2018.