Pogromcy Legii Warszawa wyszli z trudnej grupy Ligi Europy! Dramat lidera Bundesligi

Rangers FC, którzy w 4. rundzie eliminacji Ligi Europy pokonali Legię Warszawa, zagrają w 1/16 finału tych rozgrywek. W czwartek zespół Stevena Gerrarda zremisował u siebie z Young Boys Berno 1:1 i z wyszedł z grupy z drugiego miejsca. Z rozgrywkami niespodziewanie pożegnała się Borussia Moenchengladbach, która straciła decydującego gola w 90. minucie.

Była 30. minuta, kiedy bramkę dla Rangers FC zdobył Alfredo Morelos. Kolumbijczyk strzelił szóstego gola w szóstym meczu fazy grupowej Ligi Europy, jednak nie dało to Szkotom zwycięstwa nad Szwajcarami. W 89. minucie samobójczego gola strzelił bowiem Borna Barisić. Mimo straty punktów, Rangersi awansowali do 1/16 finału. Zespół Stevena Gerrarda zdobył dziewięć punktów, a grupę wygrało FC Porto, które pokonało w czwartek Feyenoord 3:2.

Borussia Moenchengladbach odpadła z Ligi Europy!

Jeszcze więcej emocji było w grupie J, gdzie niespodziewanie odpadła Borussia Moenchengladbach, która jest liderem Bundesligi. Niemcy przegrali u siebie z tureckim Basaksehirem 1:2, tracąc gola w 90. minucie. Borussia zajęła trzecie miejsce w grupie z ośmioma punktami, a z niej do 1/16 finału awansował Basaksehir (10 pkt) oraz AS Roma (9 pkt), która niespodziewanie zremisowała z austriackim Wolfsbergerem 2:2.

W rozegranych wcześniej spotkaniach awans zapewnił sobie między innymi Eintracht Frankfurt, który może zawdzięczać to Arsenalowi, który w końcówce spotkania doprowadził do wyrównania w starciu ze Standardem Liege >>