Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Legia Warszawa może zostać ukarana przez UEFA za mecz w Glasgow. Recydywa

Na Wyspach, więcej niż o samym meczu, pisze się o zachowaniu kibiców Legii podczas meczu z Rangersami w Glasgow. Poza prowokacyjnym transparentem z wizerunkiem Jana Pawła II, wymierzonym w stronę protestanckich kibiców rywala, Polacy odpalili mnóstwo rac, czym doprowadzili do przerwania meczu. UEFA może za to ukarać Legię.

"Legia najprawdopodobniej będzie miała kłopoty w UEFA. Po tym, jak kibice z Polski rozpoczęli spektakularny pokaz pirotechniczny, kłęby dymu na Ibrox były tak gęste, że mecz musiał zostać przerwany" - pisze "The Guardian" po wygranej Rangersów 1:0 nad Legią. To Szkoci awansowali do fazy grupowej Ligi Europy.

Legia była już za to karana

Brytyjczycy są wyczuleni na kary wlepiane przez UEFA, bo podczas meczu z Legią cierpieli przez to Rangersi. W czwartek na Ibrox Stadium wolnych było 3 tys. krzesełek, ponieważ po meczu I rundy eliminacji Ligi Europy z St Joseph’s, szkocki klub został po raz kolejny ukarany za nawiązujące do religii śpiewy.

Wszelkie odwołania do polityki lub religii na stadionach w Glasgow są karane przez same kluby - Celtic i Rangers, które od lat próbują zerwać z walką protestantów z katolikami, jednoczących się pod ich herbami. UEFA również pozostaje wyczulona na ten problem. Klub przykrył więc zamknięty sektor uefowskim antyrasistowskim banerem "#EqualGame", a na ledowych telebimach nawoływał przed meczem do wspólnego dopingu i zerwania z dyskryminacją. Starał się tym bardziej, że UEFA wszczęła dochodzenie mające udowodnić, że również podczas meczu z Legią w Warszawie, kibice Rangersów wnieśli niedozwolone okrzyki. 

Problemem Legii może być to, że to recydywa. W przeszłości klub był już karany za podobne zachowanie kibiców. W 2017 roku UEFA wlepiła Legii karę 50 tys. euro i zamknęła na jeden mecz północną trybunę, tzw. Żyletę na kolejny pucharowy mecz, za to, że kibice używali pirotechniki w meczu z Sheriffem Tyraspol i wywiesili niedozwolony transparent. UEFA zakazuje bowiem przedstawiania haseł niezwiązanych z meczem. Rok temu Legia zapłaciła 60 tys. euro kary i nie mogła wysłać kibiców na kolejny wyjazdowy mecz w europejskich pucharach. Ponownie chodziło o odpalone race podczas spotkania ze Spartakiem Trnawa. Na razie nie wiadomo, jak wysoka będzie kara w tym roku.

Więcej o:
Komentarze (57)
Legia Warszawa może zostać ukarana przez UEFA za mecz w Glasgow. Recydywa
Zaloguj się
 • gunston

  Oceniono 23 razy 23

  I to jest Polska właśnie. Wiedzą z kim kibice umawiają się na randki ale nie mogą namierzyć tych co na meczach odpalają race. Żenująca indolencja polskich władz piłkarskich.

 • antropoid

  Oceniono 23 razy 17

  Mogli się jeszcze pochwalić, ilu z nich zostało rozdziewiczonych przez urzędników tego pontyfikatu...

 • sthoss

  Oceniono 21 razy 15

  Kibice Legii nie maja nic wspólnego z religią katolicką czy kościołem. Używają symboli których nie rozumieją a swoim zachowaniem kompletnie w zasadzie całkowicie zaprzeczają wartościom które wpisane są w chrześcijanstwo. To jakby małpa nosiła krzyżyk.

 • blechtrommel

  Oceniono 14 razy 14

  I po co komu taka promocja Polski w Europie? Dobrze, że Legia odpadła, osobiście mam dość wstydu, jaki co roku przynoszą kibolskie szympansy na gościnnych występach. Myślę że wyrażam opinię wielu normalnych kibiców w Polsce. Niestety, warszawscy dziennikarze uparcie nam wmawiają że mamy kibicować Legii, bo jest z Polski. Szpakowski popadł w taki stopień identyfikacji, że mówiąc o Legii mówi "my", "nam" itd. Śmieszne i żałosne zarazem.

  W dudzie mam Legię i bandycki smrodek, który się ciągnie za tym klubem od dziesięcioleci. Ten klub nie robi żadnych postępów, a może i notuje regres, jak cała nasza liga. Poważna piłka zaczyna się w Europie we wrześniu wraz z powrotem Ligi Mistrzów, można kibicować drużynom z innych krajów. Naprawdę nie ma obowiązku kibicować Legii.

 • augenthaler

  Oceniono 12 razy 12

  Nie od dziś wiadomo, że kibice Legii więcej mają wspólnego z koczowniczymi ludami mongolskimi niż z Europejczykami.

 • agenciputinawon

  Oceniono 14 razy 12

  Gdzie są forumowi kibole Legii "iarna" i "komentarz dramatyczny"? Tak się puszyli przed meczem, jak to Legia pojedzie po Rangersach. Zatkało kakao? :) :) :)

 • grot191

  Oceniono 12 razy 10

  Czy te muły nie wiedzą, że doping z wykorzystaniem rac i golych torsow to już od 20 lat wiocha? Baranie łąki.

 • ewa5.0

  Oceniono 12 razy 10

  Kary w wysokosci 50 tyś €,to jakaś farsa,UEFA powinno karać,tak,żeby to odnoosło skutek i,żeby to bydlo,zrozumiało,że,w Europie i na Świecie,na widowiskach sportowych nie ma miejsca na race,hasełka religijne,czy polityczne!
  Kary powinny sie zaczynać od co najmniej 200tyś €,i zamykanie stadionów na 3-6 meczów!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX