Kuriozum w Lidze Europy! Cieszył się z gola. Przez niego drużyna odpadła [WIDEO]

Do kuriozalnej sytuacji doszło w czwartkowy wieczór podczas meczu Antwerpii z AZ Alkmaar. Grający w dziesiątkę Belgowie strzelili gola na 1:0, a cieszący się z bramki Didier Lamkel Ze wybiegł na bieżnię stadionu, za co otrzymał drugą żółtą kartkę. Antwerpia przegrała ten mecz po dogrywce 1:4 i nie awansowała do fazy grupowej.

UEFA zorganizuje nowe rozgrywki:

Była 73. minuta meczu czwartej rundy eliminacji Ligi Europy. Antwerpia grała na własnym stadionie z AZ Alkmaar. Belgowie grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Dieumerciego Mbokaniego, było 0:0, a ten wynik dawał gospodarzom awans do fazy grupowej Ligi Europy. I pewnie by dał, gdyby Didier Lamkel Ze nie wyleciał z boiska za świętowanie gola na 1:0 dla Antwerpii. 22-letni Kameruńczyk wbiegł w euforii na bieżnię, a według przepisów jest to karane żółtą kartką. Lamkel Ze miał już na swoim koncie takie upomnienie od sędziego więc wyleciał z boiska. Później piłkarz zdjął koszulkę, chcą w ten sposób wyrazić sprzeciw przeciwko decyzji sędziego. Całą sytuację możecie zobaczyć na tym nagraniu:

Grająca w dziewiątkę Antwerpia straciła gola na 1:1 w 90. minucie meczu i o tym, kto awansuje zdecydowała dogrywka. W tej zdecydowani lepsi byli grający z przewagą dwóch zawodników piłkarze AZ Alkmaar, którzy wbili Belgom jeszcze trzy gole, wygrali 4:1 i awansowali do fazy grupowej Ligi Europy.