Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (144)
Mapa wstydu polskich klubów. Polska ramię w ramię z Wyspami Owczymi, Maltą i San Marino
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • franki_31

  Oceniono 2 razy 2

  Zdecydowanie należy z tego rozliczyć władze PZPN i Ekstraklasy. Kompromitacja!!! Tylko nie mówcie proszę, że w polskie kluby nie mają pieniędzy, żeby nabywać/utrzymywać dobrych zawodników. Jak pokazuje mapa, kluby z krajów jeszcze biedniejszych jakoś sobie radzą...
  Panie Boniek, panowie z Ekstraklasy - czas opuszczać stołki. Jesteście słabi.

 • habib78

  Oceniono 1 raz 1

  świetna mapa. Pokazuje gdzie jesteśmy.

 • norge

  Oceniono 1 raz 1

  Jeden piłkarz Rangersów jest wart więcej niż cała Legia, która jest najbogatsza w Polsce, więc jest tak i tak będzie. Dobry klub europejski ma piłkarzy za 20 do 50 mln Euro. Czy któraś z polskich drużyn ma choćby za 3 mln Euro? Nie. I tyle w temacie Marioli.

 • proszejaciebiewkazdymbadzrazie

  Oceniono 1 raz 1

  Piłkarz z polskiej ligi to typowa ofiara losu.
  Zarządzany przez trenera, który ofiarą losu nawet jeśli nie jest, to szybko się nią staje.
  W polskiej lidze jest czas, żeby przyjąć, rozejrzeć się, zrobić kółeczko - Niezgoda z Legii przy straconym golu.
  Po przerwie jest 5 minut na rozruch a przeciwnik nie atakuje - Cracovia, która straciła oba gole tuż po wznowieniu.
  Jest też przyzwolenie na błędy obrońców w polu karnym - Plach z Piasta.

  Z podejściem bylejakości ci wszyscy rozleniwieni szmaciarze nawet z San Marino i Wyspami Owczymi będą się męczyć.

 • ewropejczyk

  Oceniono 1 raz 1

  Za poziom piłki nożnej w Polsce odpowiada PZPN. Tylko i wyłącznie. Prezesem a wcześniej wice prezesem od kilkunastu lat jest Zbigniew Boniek.

  Rządy polskie próbowały wpływać na działalność PZPN (za Dziurowicza i Listkiewicza) to jego włodarze poskarżyli się do UEFA a ta zagroziła wykluczeniem drużyn polskich z wszystkich rozgrywek. Tak więc drużyny teoretycznie reprezentują nas wszystkich (Polskę i Polaków) a nie mamy żadnego wpływu na poziom naszych reprezentantów/klubów.

 • debordian

  Oceniono 1 raz 1

  Czemu wstydu? Polska nigdy nie była dobra w piłce nożnej. Jakieś incydentalne dobre występy na przestrzeni ponad 100 lat, to naprawdę o niczym nie świadczy.

 • szuna12

  Oceniono 1 raz 1

  W tym roku kończę "współpracę" z NC+. Tylko i wyłącznie dlatego by nie współsponsorować tego badziewia zwanego ekstraklasą. Spróbujcie zobaczyć choć jeden mecz tego czegoś to zrozumiecie dlaczego nasze kluby nie są w stanie awansować. To i tak cud, że Legia doszła do czwartej rundy. Minister sprawiedliwości już dawno powinien wysłać do tych klubików wszystkie możliwe służby. Bo niewiarygodnym jest by jakikolwiek zdroworosądkowy biznes inwestował w to coś choćby złotówkę! To musi być albo banda idiotów albo mafia, która "pierze" w ten sposób kasę. Ziobro się za to nie zabierze bo to jego i partii współczesne SA. Może zatem następny minister to zrobi?

 • synkierownika

  Oceniono 3 razy 1

  to nie ważne. ważne, że nasi kibole robią największe flagi z największymi bluzgami. a frajerzy z zachodu myślą, że najważniejsze w piłce to to, co dzieje się na boisku, he.

 • janbar22

  Oceniono 5 razy 1

  CZepiacie się Legii a ona zdobyła 198 razy Mistrzostwo Polski 320 razy Puchar , 12 razy była w lidze Mistrzów i 76 razy w Pucharze Uefa!!!

  Frustraci z prowincji gdzie są wasze śmieszne klubiki hahahaha!!!!

  (Uwaga!Sarkazm!)

 • ps11111ps

  Oceniono 5 razy 1

  Polska, Bialorus, Litwa, Łotwa, Estonia i Finlandia razem na obrazku wygladaja jak wielki czerwony stojacy Wacek! A My jesteśmy jego dumnym jądrem. Lewym!

 • bonenecklace

  Oceniono 1 raz 1

  Czekamy na diatrybę pana prezesa, jaka to polska piłka klubowa jest niedoinwestowana i słaba. Jeszcze więcej pieniędzy, PR, na pewno będzie dobrze xD

 • tw0sw0rds

  Oceniono 3 razy 1

  Europa to zgnilizna moralna, LGBT i inne bezbożne bezeceństwa. Biskupi i prawdziwi Polacy się cieszą.

 • jerzytop

  Oceniono 5 razy 1

  my nie mamy piłkarzy tylko większość to panienki próbujące kopać piłkę bez ładu i składu a po 30 min padnięte panienki bo więcej się baluje i drinkuje jak trenuje

 • billyg976

  0

  Najdziwniejsze jest to że takie kraje jak Czechy, Słowacja, Węgry, Serbia idą do przodu i potrafią się rozwijać, a nasze kluby z czterdziesto milionowego kraju, stoją w miejscu. Zastanawiam się co jest tego przyczyną.

 • lesnojeziorska

  0

  Kiedy jeszcze ludziom coś się chciało, powstała akcja "Koniec PZPN". Teraz wszyscy mają sprawy społeczne gdzieś, jedyne co potrafią to narzekać w internecie.

 • lesnojeziorska

  0

  Tzw. prawdziwy kibic pamięć ma króciuteńką, może z 5 sezonów do tyłu. To przypomnę rok 1957, ŁKS-Jeunesse Esch. Kto awansował?

 • sebastan

  Oceniono 2 razy 0

  Chłopaki przyjadą, robią sobie zdjęcia na jakim fajnym stadionie będą grać, potem spuszczają nam łomot i wracają do siebie.

 • ravenheart2

  Oceniono 4 razy 0

  Po pierwsze: zapomnieliście o Izraelu
  Po drugie: liga izraelska i białoruska są wyżej w rankingu UEFA od ligi polskiej.

 • dawacsiano

  Oceniono 4 razy 0

  Akurat zarówno Lechia jak i Legia nie były faworytami w swoim dwumeczu, z którego odpadali. Natomiast Piast i Cracovia rozczarowały.
  Bądźmy obiektywni.

 • kato-rznik

  Oceniono 6 razy 0

  Zgadzam się. Piłka to wstyd. Nie potrzeba IQ do biegania za balonem. Do oglądania tego też nie. Smutno mi kiedy widzę dorosłych ludzi marnujących czas na takie pier#oły.

 • pierwszychamrp

  Oceniono 2 razy 0

  29 sierpnia... I tak utrzymywali się dłużej, niż można było przypuszczać.

 • ja-sio7

  Oceniono 2 razy 0

  system Białoruski w kraju to i udział w europejskich pucharach na tym samym poziomie :P
  PS. czy zauważyliście że od czasu "dobrej zmiany" żaden Polski klub nie przeszedł eliminacji do pucharów ...... ostatni raz Lech i Legia jeszcze przed wyborami 2015r ....... przypadek ????

 • ryszard-nowohucki

  0

  Gazetko ? a gdzie Izrael na Waszej liście ??
  Ależ Wy jesteście zdrowo walnięci....
  "Polska, Andora, Armenia, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Estonia, Finlandia, Gibraltar, Gruzja, Irlandia, Irlandia Północna, Islandia, Kosowo, Litwa, Łotwa. Malta, San Marino, Walia, Wyspy Owcze"

 • wlodeek

  Oceniono 2 razy 0

  Że też nikt jeszcze nie powiedział, że polska liga futbolowa to jawna pralnia brudnych pieniędzy. Ludzie, opamietajcie się!

 • shtalman

  0

  Wolska i wolacy to naród tępych chamskich ryjów, niech startują w mistrzostwach rozrzucania gnoju, w tej lidze będą w czołówce

 • gordogringo

  Oceniono 2 razy 0

  Może ludzie zrozumieją, że sport jest do uprawiania nie do oglądania!!. Jedynie można oglądać mecze bliskich!! Poziom Polskiej od lat jest żenujący, choć bazę treningową i ogólne możliwości mamy bardzo duże. ŻENUJĄCE

 • piter2049

  Oceniono 2 razy 0

  Bardzo trafny tytuł. To jest wstyd. Nie dla kibiców, którzy są świetni i wpsierają swoje kluby (ci "źli" to już dzisiaj margines, wystarczy pójśc na jakikolwiek stadion, żeby to na własne oczy zobaczyć. To nie jest wstyd dla sponsorów, którzy wierzą w polską piłkę klubową i wiele robią dobrego, by również ją wspierać. To nie jest wstyd Canal+, który relacje TV z meczów podniósł na poziom, który może być punktem odniesienia dla wielu lepszych lig w Europie. To wreszcie nie jest wstyd dla Polaków, czy polskiej piłki ogółem. To wielki wstyd dla prezesów, działaczy, trenerów, którzy od lat mieszają się we własnym sosie i są w stanie utrzymać polskiej piłki klubowej na miejscu w rankngu - nie wpsominając ruchy w jego górę. To wstyd, że istnieje siec powiązań i wzajemnego ściskania rąk ipoklepywania po plecach, które jest archaizmem w skali Europy. To wstyd, że polska piłka klubową (mimo 8 miejsca w rankingu przychodow lig w Europie) nie interesuje się żaden inwestor zagraniczny mimo ogromnego potencjału marketingowego. To wstyd, że to trwa i nic, dosłownie nic się nie dzieje (mam dosyć słuchania o akademiach - póki nie działają, nie ma co o nich gadać. Nikt się na nas nie uwziął, UEFA nie ma problemu z polskimi klubami, wina nie jest po niczyjej sronie poza samymi klubami i nieudolnym ich zarzadzaniem, które odstrasza inwestorów, marnotrawi potencjał sportowy i niszczy piłkarskie kariery. To jest prawdziwy wstyd.

 • sverir

  0

  Ale jak tak sobie pomyślę,że Luksemburg ma drużynę w fazie grupowej drugi rok z rzędu...

 • mattheus.1999

  0

  Ci pseudo "trenerzy" z ekstraklapy powinni kopać rowy, może chociaż do tego by mieli smykałke

 • stach_79

  Oceniono 2 razy 0

  Jesteśmy wschodem Europy... pod każdym względem.

 • jame5

  0

  Eee tam. Mogę się teraz skupić na walce o tytuł mistrza Ekstraklasy.

 • mattheus.1999

  0

  Wincyj schrottu, wincyj ! Ja jako gó...ak w FM 2011, lepiej zarządzałem polskimi klubami i nie tylko, ja teraz pudel czy inni pseudo trenerzy z ekstraklapy, ciekawe kto im daje kwalifikacje trenerskie, chyba taki sam ułom jak oni

 • 141288bs

  Oceniono 2 razy 0

  Odpowiedzmy sobie na pytanie; czy Polska ma polskie zespoly w extraklasie, I lidze i II lidze?

 • sluchaj_bej

  Oceniono 2 razy 0

  Szkoda, ze Ukrainie dobrze poszlo, bo I RP by wrocila na mape Europy w formie wielkiego czerwonego kleksa.

 • jakub13579

  Oceniono 4 razy 0

  Dlaczego znowu czepiacie się Malty?! To wspaniała wyspa o pięknym katolickim wnętrzu.

 • wujekdolf

  0

  Polski futbol jest w permanentnej katastrofie - nie da się chyba tego już naprawić - nie dość że "działacze" pzpn to jeszcze brak sponsorów i takie są efekty a w tym samym czasie nasi siatkarze są najlepsi na świecie... już drugi a kroi się trzeci raz z rzędu.

 • a.k.traper

  Oceniono 2 razy 0

  A ja mam duchową ucztę bo śledzę mistrzostwa w wioślarstwie a nie czopków z racami.

 • js08836

  0

  Najlepsze w tym wszystkim jest fakt, że za czasów PRL-u mieliśmy drużyny których się obawiano. Widzew , Górnik Zabrze, Ruch Chorzów, Wisła Kraków no i Legia. To była Legia nie dzisiejsze wymoczki sprowadzane za gruba kasę z IV ligi zagranicznych. Legia nigdy nie będzie tak silna jak ta z czasów PRL-u panie Miodulski i inni nie mający pojęcia i dobrej piłce.

 • marek_k62

  0

  Nad czym tu dyskutować? Rozwiązać PZPN i OZPNy, ESA i ligi do C klasy włącznie. Rozpocząć budowę od zera. Od podstaw. Ligi amatorskie (do dzisiejszej okręgówki włącznie) w oparciu o samorządy. Zawodowe, całkowicie prywatne.

 • thathagatha

  0

  Na mapie zaznaczona jest jeszcze Macedonia

 • js08836

  0

  Banda frajerów za duża kasę zamiast grać to kopie .

 • amete

  0

  Podstawowy problem to demoralizacja polskich piłkarzy w polkskich klubach. Jeśli piłkarz w trzeciej lidze zarabia więcej od lekarza, to po licho ma się starać. Lekarstwo: zawodostwo dopiero od poziomu pierwszej ligi. Druga sprawa to kto za to płaci. W Polsce głównie samorządy co jest europejskim kuriozum.

 • login2876

  0

  Warto zauważyć że drugi rok z rzędu do fazy grupowej LE zakwalifikowała się drużna z Luksemburga.

  Już nie mówiąc o Kazachstanie i Azerbejdżanir, które od kilku lat regularnie mają swoich przedstawicieli

 • 1docentpj

  Oceniono 2 razy 0

  Nie jestem w stanie zrozumieć, po co tracimy grubą kasę na zagranicznych zawodników. Przecież takie same wyniki można uzyskać naszą młodzieżą !

 • cameel.m

  Oceniono 2 razy 0

  Zapewniam was, że żaden właściciel klubu się nie wstydzi, póki gruba kasa płynie. I TYLKO o to tu chodzi....

 • dupajasi0

  0

  Mapa wstydu? Przecież od gry naszych rodzimych piłkopczy bardziej emocjonujące są zające srające na łące. ;-)

 • pseudodziennikarzeout

  0

  Genialne ! Ta mapa pokazuje barwy tych, którym zawdzięczamy ten dramat. Brawo za odwagę dziennikarską 👏

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX