Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Legia Warszawa straciła wielkie pieniądze! Dariusz Mioduski już zapowiadał, co to oznacza

- Rok bez pucharów jeszcze da się przeżyć, dwa lata już trudno, ale trzy? Gdyby znowu tak się stało, musielibyśmy mocno zmienić model i strukturę kosztów. Krótko mówiąc: zbudować klub na innych fundamentach - mówił w styczniu Dariusz Mioduski. Teraz czarny scenariusz się spełnił, bo Legia trzeci rok z rzędu nie zagra w Europie.

Aleksandar Vuković o Sandro Kulenoviciu:

Legia Warszawa przegrała w rewanżowym meczu Rangers FC 0:1 i trzeci rok z rzędu nie zagra w fazie grupowej europejskich pucharów. Co to oznacza dla warszawskiego klubu? Odpowiedzi udzielił w styczniu 2019 roku w wywiadzie dla Sport.pl Dariusz Mioduski, prezes i właściciel Legii. - Rok bez pucharów jeszcze da się przeżyć, dwa lata już trudno, ale trzy? Gdyby znowu tak się stało, musielibyśmy mocno zmienić model i strukturę kosztów. Krótko mówiąc: zbudować klub na innych fundamentach - mówił Dariusz Mioduski.

Legia Warszawa straciła wielkie pieniądze

Liga Europy to nie kopalnia złota jak Liga Mistrzów, ale pół miliarda euro do podziału też robi wrażenie. Dla Legii stawką dwumeczu z Glasgow Rangers było co najmniej sześć milionów euro od UEFA. Za sam awans, nie licząc premii za punkty wywalczone w grupie. Przejście Europa FC, Kuopion Palloseura i Atromitosu już zapewniło Legii ponad milion euro (240 tysięcy za udział w pierwszej rundzie eliminacji, a za kolejne: 260, 280 i 300 tysięcy). Ale tych pieniędzy UEFA nawet nie nazywa oficjalnie premią. Tylko solidarity payment. To jest jałmużna dla tych, którzy odpadną w eliminacjach. Odpadną, zanim we właściwej Lidze Europy zacznie się dzielenie między uczestników ponad pół miliarda euro. Legia zmarnowała więc szansę zarobienia przynajmniej sześć mln euro, czyli ponad 26 mln złotych. Nie licząc premii za ewentualne punkty wywalczone w rundzie grupowej (190 tysięcy euro za każdy punkt).

Vuković po przegranej w Glasgow

- To godna porażka. Zupełnie inna od tych, które dotykały nas w poprzednich dwóch sezonach - powiedział po meczu na Ibrox Aleksandar Vuković, trener Legii Warszawa. Zapytany o to, czy drużynie zabrakło wiary i odwagi, odparł: - Pamiętajmy, że graliśmy z drużyną, która jest na wyższym poziomie niż my. Dlatego nie zgodzę się, że zabrakło nam odwagi czy wiary. Stare porzekadło mówi, że grasz tak, jak przeciwnik pozwala. I my dzisiaj tak graliśmy. Nie mieliśmy dużo sytuacji, ale wystarczająco, by awansować - zwrócił uwagę Vuković.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Aplikacja Football LIVEAplikacja Football LIVE Sport.pl

Więcej o:
Komentarze (201)
Legia Warszawa straciła wielkie pieniądze! Dariusz Mioduski już zapowiadał, co to oznacza
Zaloguj się
 • luketjorself

  Oceniono 42 razy 38

  Rok w rok Legia sprzedawała najlepszych graczy i odpadała. W tym roku po raz pierwszy nie sprzedała najlepszego gracza, tylko posadziła go na ławce rezerwowych.

 • kochamwyborcza2

  Oceniono 36 razy 28

  Śmieszy mnie ten cały lament. Polska piłka klubowa jest na poziomie Wysp Owczych i należy się w końcu z tym pogodzić. Kluby przekształcić w półamatorskie, pozwalniać „zawodowych” graczy i pozwolić grać kelnerom, piekarzom czy księgowym. Finansowo będzie do przodu a jakościowo gra nic nie straci.

 • wlodeek

  Oceniono 32 razy 28

  To święty JPII na olbrzymim banerze nie pomógł? A no nie! On ukarał swołocz kibolską. Teraz zapieprzać do Częstochowy po rozgrzeszenie.

 • zielona-galazka

  Oceniono 22 razy 20

  Godna porażka. Co za pajac.

 • habib78

  Oceniono 16 razy 12

  Mamrot 2 lata, Fornalik 2 lata, Stokowiec 1,5 roku, Runjaic 2 lata, Probierz 2 lata.
  Więc w kilku klubach zrozumiano, że zamiast wyrzucać trenera po kilku słabych meczach to może warto dać czas na budowę zespołu.
  A w Legii po staremu. Tylko trenerzy coraz mierniejsi. To i wynik z takim budżetem mierny. Jeśli od tego dodać kibiców wyklętych i jakiś dziwny bałkański układ, który się przyczepił to jest jak jest.

 • talajot

  Oceniono 14 razy 10

  szkoda, że graliśmy bez napastnika - bo wielki treneiro Vuko się uparł...
  Zobaczysz pinokio - wylecisz na kopach kibiców

 • veenn

  Oceniono 7 razy 7

  "Legia Warszawa straciła wielkie pieniądze!" - nic nie straciła, tylko nie zarobiła. Ja też teoretycznie mógłbym być prezesem Orlenu i zarabiać fortunę, gdybym miał znajomych z partii rządzącej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX