Legia Warszawa pobiła swój własny rekord w europejskich pucharach!

Legia Warszawa pobiła swój własny rekord liczby minut bez puszczonego gola w europejskich pucharach!

Legia Warszawa poprzedni rekord ustanowiła w sezonie 2014/15 z Dusanem Kuciakiem w bramce. Wówczas ekipa prowadzona przez Henninga Berga nie straciła gola przez 644 minuty, grając wówczas z Celtikiem, FK Aktobe, Lokeren, Trabzonsporem i Metalistem Charków. By pobić ten rekord, Legia potrzebowała zachować czyste konto przez 31 minut w czwartkowym meczu z Rangers FC - i ta sztuka udała się wicemistrzom Polski.

Legia Warszawa śrubuje rekord

Przed starciem z Rangersami Legia nie straciła gola przez 613 minut. Na taki wynik złożył się mecz z Dudelange w poprzednim sezonie (Arkadiusz Malarz skapitulował w 17. minucie, a potem już nie puścił gola) oraz starcia z tego sezonu: z Atromitosem (0:0 i 2:0), Kuopionem Palloseura (1:0 i 0:0) oraz Europą FC (0:0 i 3:0).Zespół Aleksandara Vukovicia nie stracił bramki do końca meczu przeciwko Rangers FC, dzięki czemu wyśrubował rekord do 703 minut.