Legia Warszawa poznała rywala w el. Ligi Europy! Najlepszy strzelec nie dokończył meczu

Znamy rywala Legii Warszawa w 4. rundzie eliminacji Ligi Europy. Będzie nim szkocki zespół Rangers FC, który pokonał duńskie Midtjylland 3:1 (2:0) w rewanżowym meczu 3. rundy eliminacji Ligi Europy. W dwumeczu było 7:3 dla wicemistrzów Szkocji.

Przy Łazienkowskiej wszyscy czekają na efekty transferów:

W pierwszym meczu w Danii lepsi byli goście ze Szkocji, którzy wygrali 4:2. Rewanżowy pojedynek rozpoczął się idealnie dla gospodarzy, którzy już w 14. minucie wyszli na prowadzenie. Gola dla nich strzelił Alfredo Morelos po podaniu Sheyiego Ojo. W 39. minucie Morelos i Ojo zamienili się rolami - tym razem to Kolumbijczyk podawał, a Anglik zdobył bramkę. 2:0 dla Rangersów, którzy w dwumeczu prowadzili już 6:2.

Co ze zdrowiem najlepszego strzelca Rangersów?

Druga połowa zaczęła się znakomicie dla gospodarzy, którzy w 49. minucie wyszli na prowadzenie 3:0. Tym razem gola strzelił Morelos, a podawał mu Ojo. Dla kolumbijskiego napastnika był to już dziewiąty gol w ósmym występie w tym sezonie. Obrońcy Legii będą musieli na niego wyjątkowo uważać - o ile jednak w ogóle zagra z wicemistrzami Polski, bo w 82. minucie utykając, opuścił boisko po starciu z rywalem.

Gości z Danii stać było w czwartek tylko na honorowe trafienie. Strzelcem gola był Brazylijczyk Evander (72'). Rangersi ostatecznie pokonali w dwumeczu Midtjylland aż 7:3. W 4. rundzie eliminacji Ligi Europy zagrają z Legią Warszawa. Pierwszy mecz za tydzień w Warszawie. Rewanż za dwa tygodnie w Glasgow.