Piast Gliwice poznał potencjalnego rywala w III rundzie eliminacji Ligi Europy

Jeżeli Piast Gliwice wyeliminuje Rygę FC w II rundzie eliminacji Ligi Europy, to kolejnym jego rywalem będzie HJK Helsinki. Finowie przegrali rywalizację w eliminacjach Ligi Mistrzów z Crveną Zvezdą Belgrad.

W czwartek o godz. 18.30 Piast Gliwice zagra z Rygą FC w drugim meczu II rundy eliminacji Ligi Europy. Przed tygodniem w Gliwicach mistrzowie Polski wygrali 3:2. W środę zespół Waldemara Fornalika poznał potencjalnego rywala w kolejnej rundzie.

Jeżeli Piastowi uda się wyeliminować Rygę FC, to w III rundzie eliminacji Ligi Europy zagra z HJK Helsinki. Finowie przegrali rywalizację w eliminacjach Ligi Mistrzów z Crveną Zvezdą Belgrad. Przed tygodniem HJK przegrało w Serbii 0:2.

"Największym rywalem Piasta są piłkarze Piasta". Zobacz wideo o mistrzach Polski

W środę Finowie objęli prowadzenie w 46. minucie, dzięki bramce Sebastiana Dahlstroma. 10 minut do wyrównania doprowadził jednak Dusan Jovancic i postawił HJK w bardzo trudnej sytuacji. W tamtej chwili HJK do awansu potrzebowało aż trzech goli. Udało im się strzelić tylko jednego. W doliczonym czasie gry bramkę zdobył Riku Riski.

W czwartek mecze w eliminacjach Ligi Europy zagrają również Legia Warszawa z fińskim KuPS (18.00) oraz Lechia Gdańsk z duńskim Broendby (19.30).