Znamy rywala Legii Warszawa w 2. rundzie eliminacji Ligi Europy

Legia Warszawa pokonała 3:0 gibraltarski Europa FC w rewanżowym spotkaniu 1. rundy eliminacji Ligi Europy. Rywalem stołecznej drużyny w 2. rundzie będzie fiński KuPS.

Pewne zwycięstwo

Rewanżowe spotkanie z Europa FC rozpoczęło się po myśli wicemistrzów Polski. Już w 6. minucie podanie Remy'ego wykorzystał Carlitos, który celnym strzałem z linii pola karnego wyprowadził Legię na prowadzenie. Sześć minut później było już 2:0, gdy Kulenović uderzeniem z bliskiej odległości pokonał bramkarza gości. Potem jednak drużyna Aleksandara Vukovicia zwolniła grę, oddając rywalom nieco pola. Pod koniec pierwszej połowy urazu doznał Nagy, który nie wrócił po przerwie na boisko.

Po przerwie dobrą akcję legionistów przerwał Sanchez, który po faulu na Carlitosie został wyrzucony z boiska. To powinno zachęcić stołeczną drużynę do ataków. Tak się jednak nie stało, bo skrzydła Legii niemal nie funkcjonowały. W 62. minucie powstało sporo zamieszanie przed bramką gości, Carlitos nie trafił w piłkę, ale potem poprawił swój błąd, zdobywając podwyższając prowadzenie Legii. Hiszpan trafił jeszcze w poprzeczkę, ale od trzeciej bramki tempo meczu spadło jeszcze bardziej.

Rywal bez sukcesów

Rywalem stołecznej drużyny w II rundzie eliminacji LE będzie fiński KuPS, który zremisował na wyjeździe z białoruskim Vitebskiem 1:1. W pierwszym meczu ekipa z Kuopio ograła Białorusinów 2:0. KuPS to klub istniejący od 1923 roku, a mimo to jeszcze nigdy nie grał w fazie grupowej europejskich pucharów. Najwyżej Finowie doszli w sezonie 2012/2013, gdy odpadli w 3. rundzie eliminacji LE z tureckim Bursasporem.