Cracovia sprawiła niespodziankę w el. Ligi Europy. Korzystny wynik przed rewanżem

Cracovia zrobiła niespodziankę i zremisowała na wyjeździe z DAC Dunajska Stredą 1:1 w meczu I rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Europy. Jedyna bramka dla krakowskiego zespołu padła po samobójczym trafieniu Kruzliaka. Rewanż 18 lipca w Krakowie.

Spotkaj się z gwiazdami Bayernu Monachium

Cracovia nie była traktowana jako faworyt starcia z Dunajską Stredą, trzecią drużyną ostatniego sezonu ligi słowackiej. Od pierwszych minut tego spotkania zespół Michała Probierza starał się przejąć inicjatywę i stworzyć realne zagrożenie pod bramką Jedlicki. Pierwsze ataki jednak były dalekie od ideału, przez co nie udawało się znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza gospodarzy.

Wszystko zmieniło się w 40. minucie spotkania, gdy strzał sprzed pola karnego oddał van Amersfoort. Piłka odbiła się od jednego z obrońców Dunajskiej Stredy i zaskoczyła Jedlickę, nie dając mu szans na skuteczną interwencję. Radość Cracovii jednak nie trwała długo. Już cztery minuty później był remis, gdy zamieszanie w polu karnym wykorzystał Divković.

O losach Cracovii zadecyduje rewanż

W drugiej połowie Cracovia starała się atakować bez przesadnego narażania się na kontrataki, aby utrzymać korzystny rezultat przed rewanżem. Choć piłkarze Dunajskiej Stredy wyprowadzili kilka groźnych ataków, żadna ze stron nie zdołała zmienić już wyniku. Drugie spotkanie, decydujące o losach awansu odbędzie się 18 lipca w Krakowie.

Jeśli Cracovia awansuje do II rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Europy, zmierzy się w niej z Atromitosem Ateny (Grecja).