Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Finał Ligi Europy zostanie poświęcony pamięci Jose Antonio Reyesa?

Hiszpańska federacja chce, by finał Ligi Europy w 2021 roku odbył się w Sewilli i był poświęcony pamięci tragicznie zmarłego Jose Antonio Reyesa.

Jose Antonio Reyes zginął w wypadku samochodowym 1 czerwca. Do tragicznego wypadku samochodowego doszło w sobotę ok godz. 11:40 na drodze z Sewilli do Utery. Brabus S550 należący do byłego zawodnika Sevilli wypadł z trasy po tym, jak przy prędkości 237 km/h pękła jedna z opon. Auto wypadło z drogi, koziołkowało, a na koniec stanęło w płomieniach.

Poza Reyesem, który 1 września skończyłby 36 lat, w wypadku zginął też kuzyn zawodnika, Jonathan, który podróżował na tylnym siedzeniu za kierowcą. Przeżył drugi z kuzynów, Juan Manuel Calderon, który jechał na fotelu pasażera. Z ciężkimi obrażeniami trafił on jednak do szpitala w Sewilli.

W poniedziałek hiszpańska federacja poinformowała, że chce, by finał Ligi Europy w 2021 roku odbył się na jej stadionie i był poświęcony pamięci Reyesa. Zawodnik, jako jedyny w historii, zdobywał to trofeum aż pięciokrotnie.

Reyes wygrał wiele tytułów w najsilniejszych ligach Europy oraz w europejskich pucharach. Wraz z Sevillą trzykrotnie zdobył Ligę Europy, z Arsenalem wygrał Premier League, będąc członkiem niepokonanej w lidze drużyny Wengera w sezonie 2003/04. Z "kanonierami" zagrał też w finale Ligi Mistrzów i zdobył Puchar Anglii.

Z Realem Madryt Reyes sięgnął po mistrzostwo Hiszpanii, z Atletico dwukrotnie po Ligę Europy. W reprezentacji Hiszpanii rozegrał 21 meczów, strzelił cztery gole. Reyes pojechał z kadrą na mistrzostwa świata w Niemczech w 2006 roku.

Więcej o: