Napoli odpada z Ligi Europy! Fatalna skuteczność włoskiej drużyny

Napoli przegrało u siebie 0:1 (0:1) z Arsenalem w rewanżowym meczu 1/4 Ligi Europy. W pierwszy meczu w Londynie "Kanonierzy" wygrali 2:0 i to oni awansowali do półfinału rozgrywek.

Tydzień temu wicemistrzowie Włoch zagrali na Emirates bardzo słabe spotkanie. Przegrali 0:2 i przed rewanżem byli w trudnej sytuacji. Mimo to, kibice Napoli wierzyli, że ich zawodnicy są w stanie odrobić straty.

Gospodarze wykazywali się od początku meczu dużą aktywnością, ale niewiele z tego wynikało. Arsenal spokojnie kontrolował przebieg spotkania, a w 36. minucie zadał Napoli śmiertelny cios. Piękny strzałem z rzutu wolnego popisał się Alexandre Lacazette. Włosi do awansu potrzebowali od tego momentu aż czterech bramek.

Napoli próbowało, ale to nie był dzień gospodarzy. Dobre sytuacje marnował Arkadiusz Milik, w tym jedną po pięknym podaniu Piotra Zielińskiego. W 73. minucie Milik miał najlepszą okazję w meczu, ale z kilku metrów nie trafił czysto w piłkę. Zieliński także strzelał w tym spotkaniu, ale jego uderzenia z daleka były bardzo niecelne. Arsenal dowiózł do końca skromne prowadzenie 1:0 i to on zagra w półfinale Ligi Europy. W 1/2 "Kanonierzy" zmierzą się z Valencią, a w drugiej parze zagrają Chelsea i Eintracht Frankfurt. Porażka Napoli oznacza, że nie ma już polskich piłkarzy w tym sezonie europejskich pucharów.