Liga Europy. Napoli przegrało w Salzburgu, ale awansowało do ćwierćfinału [WYNIKI]

SSC Napoli przegrało 1:3 z RB Salzburg w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Europy. Zespół Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika awansował jednak do ćwierćfinału.

Była 14. minuta meczu w Salzburgu, kiedy po akcji Piotra Zielińskiego i Mario Rui'a piłka odbiła się od obrońców oraz bramkarza gospodarzy i spadła w miejsce, gdzie stał Arkadiusz Milik. Reprezentant Polski złożył się do strzału z powietrza i dał prowadzenie Napoli.

Był to moment, który ostatecznie przesądził o losach dwumeczu. RB Salzburg, które przed tygodniem przegrało w Neapolu 0:3, w tym momencie do awansu potrzebowało aż pięciu goli. Austriakom udało się jednak uratować honor, zdobywając trzy bramki.

Pierwszą w 25. minucie zdobył Munas Dabbur, drugą, 20 minut po przerwie, zdobył Fredrik Gulbrandsen. W doliczonym czasie gry Napoli dobił jeszcze wprowadzony po przerwie Christoph Leitgeb. Zieliński na boisku przebywał przez 74 minuty, Milik rozegrał cały mecz.

W dwóch rozpoczętych o 18.55 meczach Chelsea rozbiła Dynamo Kijów 5:0 (8:0 w dwumeczu), a Krasnodar zremisował z Valencią 1:1 (w pierwszym meczu 2:1 triumfowali Hiszpanie) i odpadł z rozgrywek.

Straty z pierwszego spotkania odrobił Arsenal. Drużyna Unai'a Emery'ego przed tygodniem przegrała z Rennes 1:3, a w czwartek wygrała 3:0 dzięki dwóm golom Pierre'a-Emericka Aubameyanga oraz bramce Ainsley'a Maitlanda-Nilesa.

U siebie przegrał zaś Inter. Mediolańczycy przed tygodniem zremisowali 0:0 z Eintrachtem Frankfurt, a na San Siro polegli 0:1. Decydującego gola już w 5. minucie strzelił Luka Jović.

Do rozstrzygnięcia rywalizacji dogrywki potrzebne były w Pradze i Lizbonie. W Czechach Slavia zremisowała 2:2 z Sevillą, w Portugalii Benfica pokonała 1:0 Dinamo Zagrzeb.

W dogrywce Benfica nie pozostawiła złudzeń swoim rywalom, strzelając kolejne dwa gole. Do siatki trafili Ferro oraz Grimaldo i lizbończycy awansowali do ćwierćfinału. Goście kończyli dogrywkę w dziesiątkę po tym, jak w ciągu raptem kilkunastu sekund dwie żółte kartki zobaczył Petar Stojanovic.

Dużo więcej emocji było w Pradze. Dogrywkę lepiej zaczęła Sevilla, która wyszła na prowadzenie 3:2 dzięki trafieniu Franco Vazqueza. Gospodarze jednak nie poddali się i jeszcze przed przerwą wyrównali po bramce Micka van Burena. W ostatniej minucie o awansie prażan zdecydowało samobójcze trafienie Simona Kjaera.